BAKANLAR PARTİ KURMAYLARIYLA BULUŞTU


BAKANLAR PARTİ KURMAYLARIYLA BULUŞTU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, alın teri döken bütün emekçilerimizin, vatandaşlarımızın ailelerinin sıkıntılarını çözmek için gerekli adımları atacağız." dedi.

BAKANLAR PARTİ KURMAYLARIYLA BULUŞTU
Bu içerik 735 kez okundu.
Bakan Sarıeroğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Polatlı'da, Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından Polatlı Kaymakamlığında karşılandı.
 
 
Buradaki toplantı salonunda Sarıeroğlu ve Fakıbaba'ya, Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) ve sel felaketiyle ilgili brifing verildi. Daha sonra AK Parti ilçe teşkilatı binasına geçen Sarıeroğlu ve Fakıbaba, burada partililere hitap etti.Bakan Sarıeroğlu, yaptığı konuşmada, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili meselelerin Türkiye için önem taşıdığını ve ilgili bakanlıkların bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapacağını bildirdi.
 
SARIEROĞLU: POLATLI BENİM SİYASİ HAYATIMDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP
 
Polatlı'nın, siyasi hayatında önemli bir yeri olduğuna işaret eden Sarıeroğlu; "İlk milletvekili olduğumda, 1 Kasım 2015'te tekrar seçildiğimde ve MKYK üyesi seçildiğimde ilk ziyaretim Polatlı'ya oldu. Bakan seçildiğimde de ilk ilçe ziyaretim Polatlı'ya oldu. Rabbim inşallah hayırlı hizmet yapmayı bizlere nasip etsin." diye konuştu.
 
Dün itibarıyla partisinin belde kongrelerinin başladığını belirten Sarıeroğlu, 2019'a giden süreçte birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde kongrelerin yapılacağına inandığını kaydetti.
 
TEK BAŞINA ÜRETEN ÜLKE OLMAYI HEDEFLİYORUZ
 
Bakan Fakıbaba ise Türkiye'nin gıdasını tek başına üreten bir ülke konumuna gelmesi için çalıştıklarını vurguladı. Çalışma yaparken parolalarının "Gıdasını üretemeyen ülkeler tam özgür ve bağımsız olamazlar" diyen Fakıbaba, şu ifadeleri kullandı:  "Bunun en güzel son örneği Katar'dır. Tırlar dolusu dolar var ama bakın bir ambargo koydular, adamlar perişan oldu. Onun için inşallah bütün amacımız gıdasını tek başına üreten ve ihracat yapan bir ülke haline gelmek. Onun için bu konuda hiç kuşkunuz olmasın ama bu hemen yarın olacak bir şey değil. Biraz sabırlı olmanızı ben istirham ediyorum." Polatlı'daki mevsimlik tarım işçilerinin çoğunun Şanlıurfa'dan geldiğine işaret eden Fakıbaba, kendisini Polatlı'nın bir hemşehrisi kabul ettiğini aktardı.
ANKARA POLATLI HABER BAKAN SARIEROĞLU FAKIBABA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim