Başkan Yıldızkaya Şehitlik’te yapılacak bakımevinin müjdesini verdi


Başkan Yıldızkaya Şehitlik’te yapılacak bakımevinin müjdesini verdi

Meclis Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya dair yaptığı konuşmada önümüzdeki yılda da şehitlik mahallesine gündüz bakım evi inşasının yapılacağını duyurdu.

Başkan Yıldızkaya Şehitlik’te yapılacak bakımevinin müjdesini verdi
Bu içerik 871 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye meclis üyesi Mahir Özel Eğitim ve Kültür Komisyonuna havale olunan okul öncesi eğitime Polatlı Belediyesinin katkılarının araştırılması ile ilgili madde hakkında hazırlanan komisyon raporunu kürsüye taşıdı.

MHP Belediye Meclis üyesi Mahir Özel belediyenin okul öncesine sağlığı destekler üzerine hazırlanan komisyon raporunu okumak üzere kürsüye çıktı. Belediye tarafından Şentepe Mahallesine yapılan kreşin öğrencilerin eğitimine ve gelişimine büyük katkılar sunduğunu beyan eden Özel hizmete katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti. Meclis başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya dair yaptığı konuşmada önümüzdeki yılda da şehitlik mahallesine gündüz bakım evi inşasının yapılacağını duyurdu ve : “ Çok önemli bir konu geçen yıl açılış gecikmişti. Kapasitemiz 150 olmasına rağmen 70 75 civarı bir kayıt alabilmişti. Ama son görüşmemde 150 kişilik kapasitenin 148 i dolmuş durumda 148 kesin kayıt var. Dolayısıyla bu bir ihtiyaçtır. Bunu karşılamaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl şehitlik mahallesi uygun bir lokasyon da bu sefer daha büyük bir gündüz bakım evi açmayı hizmet etmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GÖMLEĞİNİN İLK DÜĞMESİDİR

MHP Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel konuya dair eğitim ve kültür komisyonu tarafından hazırlanan komisyon raporu ile ilgili : “  Okul öncesi eğitim süresince çocuklar öğretime hazırlanırken çocuklar paylaşmayı, dayanışmayı ve sosyalleşmeyi öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgiyi uyandırmak ve çocuğu var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğinin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekmektedir. Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan bedensel, psikomotor sosyal duygusal zihni ve dil gelişiminin büyük ölçüde tamamlandığı kişiliğin ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. Bu nedenle okul öncesi eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla kurulan Polatlı Belediyesi Kreşi ve Gündüz bakım evi yaklaşık bin metre kare kapalı alanda 4 katlı, 7 adet sınıf sayıları olup 150 kişilik kapasitesi vardır. Yaz ve kış sezonu faaliyetini sürdüren okulda oyun odası yemekhane uyku odaları 20 kişilik derslikler ve her katta lavabolar bulunmaktadır. Eğitimin temel dinamiklerinde atılım içinde olduğu gözlenen okul öncesi eğitimin ilk halkasında Polatlı Belediyesi Kreş Gündüz Bakım Evi olarak 36 72 aylık çocuklarımıza 10 âdeti eğitim ve öğretim elemanı olmak üzere 14 kişilik personel ile hizmet verdikleri tespit edilmiştir. Fakülte ve Yüksekokulların çocuk gelişimi bölümlerinden mezun ciddi bir eğitim kadrosu ile faaliyet gösteren okulun branş derslerinde İngilizce drama halk oyunları müzik ve satranç dersleri verilmektedir. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede Polatlı halkı için çocuklara yönelik temel eğitim kurumlarını işlevselliğinin takdir ile karşılanan bu tür güzide kurumların aynı ciddi sistem konularak daha yaygın hale getirilmesi ve kentimizin muhtelif semtlerinde çocuklarımızın eğitim ve öğretimleri aşılanarak toplumuza kazandırılması uygun görülmüştür. Bu güzide kurumda çalışan personelimizin bu gayretli her şeyi öne alan çocuklarımıza kendi evlatları gibi verdikleri yoğun emekleri birebir tespit etmiş bulunuyorum. Huzurlarınızda bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

 
 
 
ANKARA POLATLI HABER ŞEHİTLİK MÜJDE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim