Tarım Destekleri Sil Baştan Değişiyor Mu?


Tarım Destekleri Sil Baştan Değişiyor Mu?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal desteklemelere yoğunlaştıklarını belirterek, üretici ve tüketicinin rahatlayacağı yeni bir tarımsal destekleme modeli üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Tarım Destekleri Sil Baştan Değişiyor Mu?
Bu içerik 117 kez okundu.

 

Temmuz ayının sonuna gelinmesine rağmen 2017 tarımsal destekleri halen Resmi Gazete'de yayınlanmazken, Bakan Fakıbaba'nın destekleme modelinde değişikliğe gidileceği yönündeki açıklamaları 'tarımsal destekler sil baştan değişiyor mu?' yorumlarına neden oldu. 

DESTEKLEMEDE KALİTE ARTIŞINA DİKKAT ÇEKTİ

Fakıbaba, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada yeni modelin ipuçlarını verdi. Ülke için önemli olan ancak çiftçinin zarar ettiği ürünlerin destekleneceğini bildiren Fakıbaba, desteklemede de kalite artışına vurgu yaptı. Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Desteklemelerde düzenlemelere gidilecek. Örneğin, ürün ülke için çok elzem bir üründür fakat çiftçi ürettiği zaman zarar ediyordur onun için devlet destek verir. O ürünün kalitesini ve miktarını artırır. Eğer böyle bir ürün yoksa desteğin de olmaması lazım. Örneğin pamuk bizim ürettiğimiz bir ürün ve tüketime kâfi gelmiyor, dışarıdan ithal ediyoruz. O zaman pamuk desteklenecek ki dışarıdan ithal etmeyelim. Yeni bir destekleme modeli çıkacak, bu modelde çiftçi de üretici de tüketici de rahatlayacak, bu konuda kapsamlı çalışma yapılıyor."

ANKARA POLATLI HABER TARIM DESTEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor