Bu Yıl En Az 60 Kurban Bağışı Bekliyoruz


Bu Yıl En Az 60 Kurban Bağışı Bekliyoruz

Vekaletle dini vecibelere ve amacına uygun Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay, bu yıl bayramda Türkiye genelinde yaklaşık 150 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyor.

Bu Yıl En Az 60 Kurban Bağışı Bekliyoruz
Bu içerik 379 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Türk Kızılayı Polatlı Şubesinin kurban bayramında kendine belirlediği hedef ise minimum 60 kurban oldu. 
Sadece Türkiye’nin içi değil yurt dışına da kurban bereketini taşıyacak olan Kızılay 30 ülkede yaklaşık 31 bin hisse kurban kesecek ve etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.
 
Kızılay’ın geleneksel hale gelen ve 2003 yılından bu yana yapılan vekaletle Kurban Kesim Kampanyası’nda Polatlı’da bu yıl en az 60 kurban bağışının yapılması hedefleniyor. Kızılay’ın Kurban Kampanyası ile yurt içi ve yurt dışında 1,5 milyon mazlumun sofrasına kurban eti ulaştıracak. Vekaletle kurban kesim kampanyası hakkında bilgi veren Türk Kızılay Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz, hem yurt için de hem de yurt dışında Kurban Bayramı bereketinin yaşanması için büyük bir seferberlik başlattıklarını ifade ederek şunları söyledi: “ 149 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatan Türk Kızılayı, 2007 yılından bu yana Kızılay Kurban Modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırıyor. 
 
Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. Artık geleneksel hale gelen ve bu yılki sloganı; “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” olan, “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası” ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin kurbanları, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Elde edilen etler, vekâlet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak. ” diye konuştu.
 
BİR YERİNE ÇOK OLMANIN GÜZELLİĞİNİ DAHA ÇOK HATIRLADIĞIMIZ DÖNEMDEYİZ
 
Türk Kızılay’ına yapılan bağışlar sayesinde birçok mağdur aileye yardım ulaştırıldığını beyan eden Başkan Deniz: “ Her dönemde mazlum ve mağdurların yanında olan Türk Kızılayı’nın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, sağlanacak destekler büyük önem taşıyor. Bir yerine çok olmanın güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu dönemde, Türk Kızılayı’nı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum. En içten sevgi ve saygılarımla.” şeklinde konuştu. 
ANKARA POLATLI HABER KIZILAY KURBAN BAĞIŞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim