Hakbilir Yenimahalle Cami'nin Sorununu Meclise Taşıdı


Hakbilir Yenimahalle Cami'nin Sorununu Meclise Taşıdı

Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk toplantısında gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mustafa Hakbilir Yenimahalle camii'nde cemaatin yoğun olduğu zamanlarda şadırvanların yetersiz kaldığını meclise taşıdı.

Hakbilir Yenimahalle Cami'nin Sorununu Meclise Taşıdı
Bu içerik 402 kez okundu.
 
AK Parti Büyükşehir belediye meclis üyesi Mustafa Hakbilir belediyeye Yenimahalle camisine şadırvan yapılması ile ilgili cemaatin ortak talebini iletti. Hakbilir konuyla ilgili konuşmasında cemaatin yoğun olduğu Cuma namazları, cenaze namazları ve özel gecelerde şadırvanların yetersiz kaldığını bu sebepten ötürü de belediyenin şadırvan eksiğini gidermesi ile ilgili talebini dile getirdi. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya talebin iletilmesi üzerine konuyla ilgili : “Yenimahalle’nin oradaki şadırvan çok kaba ve büyüktü. Meydanı kapatıyordu. Bu konu da dernek ile görüştüm, kaldırdık. O alanı ikiye ayırmayı düşünüyorum. Yani caminin alanı ile POTA'nın alanını ayıralım. Oraya caminin mimarisine uygun çok güzel bir şadırvan yapacağız. Yapılması çok kolay.” şeklinde konuştu.  
 
YENİMAHALLE CAMİİ ŞADIRVANLARI YETERSİZ
 
AK Parti belediye meclis üyesi Mustafa Hakbilir ayın ilk toplantısında gündem dışı söz alarak çıktığı meclis kürsüsünde vatandaşın ortak talebini şu ifadeler ile dile getirdi: “ Yenimahalle Camii inşaatımız bitmiş olup 2 bin kişilik cemaate hizmet vermekteyiz. Ancak cuma günleri cenaze namazı olduğunda bayram sabahları, kandil geceleri, hac kafileleri ve tur otobüsleri geldiğinde şadırvanlar, hizmet olarak son derece yetersiz kalmaktadır. Evvelce, Belediye ile bu saha da yapılan müşterek çalışmalar da şadırvan hizmeti vardı. Fakat camimiz henüz hizmete girmediğimizde burası lüzumsuz görüldüğünden Belediye tarafından henüz saha düzenlemesi esnasında yıkıldı. Oysa cami tam kapasiteyle hizmete girince bu şadırvanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Belirtmek istediğimiz konu cami derneğinin de bizzat bize gelerek size de gelerek ziyarette bulunarak bu sahada belediyen yapmış olduğu şadırvan ve saha çalışmasında şadırvanın yapılacağı ve alttaki lavabolarının olmayacağını bu da caminin lavabonun yetersiz kaldığını bunlarında kendilerinin artık sizin yapacağınızı şadırvanın altında yeterli miktarda lavabo yapılması istenmektedir.”
 
ANKARA POLATLI HABER YENİMAHALLE CAMİ ŞADIRVAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim