BBP Lideri Destici Ülke Gündemini ve Polatlı Tarımını Değerlendirdi


BBP Lideri Destici Ülke Gündemini ve Polatlı Tarımını Değerlendirdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici önceki akşam Polatlı çarşı camiinde yatsı namazı kıldı ve BBP ilçe binasında teşkilat mensupları ile bir araya geldi.

BBP Lideri Destici Ülke Gündemini  ve Polatlı Tarımını Değerlendirdi
Bu içerik 675 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
İlçe Başkanı İsmail İlbağa ve yönetimi ile görüşen Destici şehrin sorunlarını dinledi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici önceki akşam ilçeye kısa bir ziyarette bulundu. İlk olarak Çarşı Camiinde yatsı namazı kılan Destici daha sonra BBP ilçe binasında parti mensupları ile görüşmelerde bulundu.
 
 
Teşkilat ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Genel Başkan Destici ülke gündemine ve ilçe gündeminde dair açıklamalarda bulundu.  Ziyaretin plansız bir şekilde geliştiğini dile getiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici : “ Polatlı İlçe teşkilatımız İsmail Bey ve yönetimindeki arkadaşlar bizim Eskişehir’den döndüğümüzü duyunca aradılar ve bizi davet ettiler. Planlı bir ziyaret değildi bu Polatlı ziyareti. Ama arkadaşlara İlçe başkanına, yönetimine yenisine ve eskisine sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kısa süre içersin de ciddi bir yapılanma gerçekleştirdiler. Yeni İlçe binamızdayız. Gayet güzel geniş ve merkezde. Çok güzel bir çalışma başlattılar şuan da yürütüyorlar. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni yönetim oluşturdular güzel bir kongre gerçekleştirecekler. Allah nasip ederse biz de katılacağız. Polatlı da artık Büyük Birlik Partisi kuvvetli bir zemine potansiyele sahip. İnşallah bu potansiyeli arkadaşlarımızla birlikte harekete geçirip daha aktif bir hale getireceğiz. Ben dizlerin huzurunda başta İlçe Başkanı olmak üzere tüm yönetici arkadaşlara emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
ŞİDDET NEREDEN VE KİMDEN GELİRSE GELSİN KABUL EDİLEMEZ
 
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e karşı yapılan saldırıyla ilgili değerlendirmede bulunan Genel Başkan Destici : “ Büyükerşen’e yapılan saldırıyı bir kere daha şiddetle kınıyorum. Tabii şiddet kimden gelirse gelsin kime yapılırsa yapılsın biz buna karşıyız. Ki hele Büyükşehir Belediye başkanına karşı yapılan bu tür bir saldırının yapılması kabul edilemez. Tabii sadece Eskişehir değil bütün Türkiye bu saldırıya büyük tepki gösterdi. Bütün siyasi partiler bu saldırıyı kınadılar. Eskişehir bir oldu beraber oldu. Herkes Belediye başkanının yanında olduğunu ilan ettiler. Tabii kişi bende bir Eskişehirli olarak kınamakla kalmadım bugün kendini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimi ilettim. İnşallah bir daha böyle bir olay yaşanmaz. Failleri yakalandı ve bugün de çıkartıldıkları mahkemece tutulandılar. İnşallah hak ettikleri cezayı da alırlar. Sadece Eskişehir’e de değil ülkemizin hiçbir tarafınsa bir belediye başkanına bir yöneticiye ya da sıradan birisine yapılan bu tür fiili saldırıda bulunmasını doğru bulmuyoruz. Kınıyoruz. Dediğim gibi biz şiddetsiz bir toplum barış içeresinde huzur içeresinde kardeşçe yaşayacağız. Alevisi, Sunisi, Kürdü, Türkmeni, Çerkez’i, Laz’ı, Boşnak’ı doğulu batılısı kuzeylisi güneylisi a partisi b partisi biz hepimiz büyük Türk milletinin fertleriyiz bu bilinçle hareket edeceğiz. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Tabii ki belli rant çevreleri var. Tabii rantlarına müdahale edildiğinde ve bir takım çomaklar sokulduğu zaman bu tür farklı tepkiler verilebiliyor. Bu konuda güvenlik güçlerimizin devleti yönetenlerin daha duyarlı olması lazım ve bunlara hiçbir dönemde fırsat vermemesi lazım.” diye konuştu.
 
POLATLI’NIN BENİM KALBİMDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ VAR
 
Polatlı’nın hak ettiği yere bir an önce gelebilmesi ile ilgili temennilerini ileten Destici : “  Polatlı bizim içinde Türkiye içinde önemli bir ilçe. Biliyorsunuz Günyüzü ile Polatlı iç içe sınır. Polatlı da bizim bir ilçemiz sayılır. Dolayısıyla Polatlı’nın benim kalbimde de ayrı bir yeri var.  Polatlı gelişen bir ilçemiz gelişen bir ilçemiz. İnşallah önümüzdeki süreçte de talebi olan İl olma hakkına da kavuşur. Biz Polatlı için dün olduğu gibi bugünde yarında elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Hem Polatlı’nın n gelişmesi için hem de burada yaşayan 120 binin üzerinde vatandaşımızın barış içerisinde huzur içerisinde refah içerisinde birlikte kardeşçe yaşaması için her türlü özveri ve gayretin içinde olacağız.” ifadelerine yer verdi.
 
ÇİFTÇİYLE DALGA GEÇER GİBİ
 
Türkiye’nin önemli tahıl ambarlarından olan Polatlı’nın buğday alım satımı ithalat vergisinin düşürülmesi ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Genel Başkan Destici : “ Ben bu süreci çok yakından biliyorum Çünkü bende aynı zamanda bir üreticiyim. Mesela 939 TL taban fiyatı açıklandı buğday da biz buğdayımızı Polatlı Borsasında 860 TL verdik. Taban fiyatından 100 TL aşağısında kendi buğdayımızı verdik. Birebir bunu yaşayan biriyim. Tabii bu yetmiyormuş gibi bu değer yüksekliği, sel afeti,  başka olumsuzluklar bütün bunlar yetmiyormuş gibi hükümet sanki çiftçiyle alay ediyor gibi çok bilinçsizce biliyorsunuz buğday ithalatında gümrüğü kaldırdı. Bu da bir anda buğday ve arpa fiyatlarının 900’lerden 700’lere, buğdayından 1000’lerden 800’lere düşmesine neden oldu.  Bunu bilinçli mi yaptılar bilinçsiz mi? Eğer bilinçli bir şekilde yaptılar ise bu çiftçilere büyük bir hakaret ve büyük bir haksızlık emeğe haksızlık ama eğer bilinçsiz yapıldı ise bu yapanlarında mutlaka bunun hesabını vermesi lazım bedelinin sorulması lazım. 
Çünkü gerçekten çiftçi tam buğdayını aldı tarım bakanlığı açıklama yaptı ki buğday ithalatında gümrüğü kaldırdı diye. Başka ürünlerle birlikte. Bu gerçekten çiftçiyle dalga geçer gibi. Ben bunun çok yanlış olduğunu buradan bir kere daha ifade etmek istiyorum. Ve oluşan mağduriyetinde en azından taban fiyatı konularak çiftçiye ödenmesini bekliyoruz.” dedi. 
ANKARA POLATLI HABER BBP DESTİCİ ÇİFTÇİ ESKİŞEHİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim