Yaşar Belediye Başkanlarının Hizmet Çizelgesini Anlattı


Yaşar Belediye Başkanlarının Hizmet Çizelgesini Anlattı

AK Parti Belediye meclis üyesi Ali İhsan Yaşar Polatlı’daki görev sürecinde ilçede belediye tarafından yapılan çalışmaları gündem dışı söz alarak meclis kürsüsüne taşıdı.

Yaşar Belediye Başkanlarının Hizmet Çizelgesini Anlattı
Bu içerik 1017 kez okundu.
 
 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yaşar gündem dışı söz alarak çıktığı meclis kürsüsünde Polatlı’da geçirdiği görev sürecinde 3 belediye başkanının hizmetlerinin gördüğünü dile getirdi ve bu hizmetler için şükranlarını ifade etti.  
 
AK Parti Belediye meclis Üyesi Ali İhsan Yaşar konuşmasına şu ifadeler ile başladı: “ Halka hizmet hak'a hizmettir diye bir özdeyişimizi var. Halka hizmet etmek bizim için onurların şereflerin en büyüğüdür. Bu kapsamda Şehr-i Emin denilen belediye başkanlığımızda güçlerin yetiğince imkânlar el verdikçe bölgeye halka hizmete etmeye çalışmalardır. 
 
Ben Polatlı’ya geldiğimden itibaren üç adet belediye başkanıyla çalışma imkânı buldum. İlk geldiğimde Sami Bey belediye başkanıydı. Bu ekonomik krize tüm yokluklara rağmen iyi niyetle ilçemize bir sürü eser kazandırmış bunlardan en önemlisi Hacettepe ve hiç bir şey yapmasa bile Polatlı’nın sosyal hayatına katkıda bulunan kır evleri projesi ve şehir meydanındaki konaktır. Eserleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.” dedi.  
 
YAKUP ÇELİK İLE İLÇEMİZ HİÇ ALMADIĞI KADAR HİZMETLE VE ESERLE TANIŞMIŞTIR
 
AK Parti belediye meclis üyesi Ali Yaşar 2 dönem ilçede belediye başkalığı yapan AK Partili Yakup Çelik tarafından yapılan hizmetler hakkında : “ 2. dönemde AK Parti’nin iktidarı alması ile Sayın Yakup Çelik belediye başkanlığını kazanmış ve bu dönemde ilçemiz hiç almadığı kadar hizmetle ve eserle tanışmıştır. Bazen bu hizmetler aradan zaman geçince unutulmuş olabiliyor. Bunları bir hatırlatmak istedim. Bunların en başında mücavir alanın genişletilmesi, 13 binden 36 bin hektara çıkartılması ki bu Polatlı’nın çehresini değiştirmiştir. PERPA binasının otopark kapalı pazar yeri ve iş merkezi o dönemde 18 milyar tl ye mal olmuş bir eser. Mezba birinci sınıf kombine et tesisi içe suyu arıtma tesisi yarı olimpik yüzme havuzu, Kaşgarlı Mahmut, Yunus Emre, Yusuf Has Hacip mahalle konakları ki bu konaklarla da sayın belediye başkanımız Yakup çelik ödül kazanmıştır. Bu ödülü de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştır. yine yeni itfaiye binası engelli rehabilitasyon ve buluşma merkezi Cemil Meriç, Duatepe ve Basri alt geçitleri, iletişim hatlarının yer altına alınması ve şehir merkezindeki alt yapı çalışması ki bunlar Polatlı’nın merkezinde çamurdan geçilmiyordu. Belki de yapmış olduğu en büyük hizmet bu şehir meydanının alt yapısını ve çehresini değiştirmesidir. 
Yine BEDAŞ hizmet binası yarı vaziyette devralmış olduğu Hacettepe hizmet binası beton santrali kilitli parke boru üretim merkezi, toptancı hali, Gordion dekorasyon kurma amaçlı plan, Yenimahalle de yapılan 60 adet Mevlana evleri bunlar tamamen döneminde başlayıp bitirdiği hizmetlerdir. Birde başlayıp bitirmenin nasip olmadığı yassı höyükteki termal tesis, kültür merkezi, TMO silo çalışması, İlahiyat fakültesi binası yine bu dönemde toplam 100 bin metre kareden daha fazla 28 adet park yapılmıştır.” diye konuştu.  
 
HÜKÜMETİMİZLE BİRLİKTE POLATLI’YA KAZANDIRILAN ÇALIŞMALAR VAR
 
İlçede hükümet tarafından yapılan hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Yaşar : “ Yine hükümetimizle birlikte Polatlı’ya kazandırılan çalışmalar var. Bunlardan birisi de YHT’nin Polatlı da durmasıdır. 300 yataklı bölge hastanesi ki şehrimizin gururu adalet sarayı gazi üniversitesi Polatlı yerleşkesi, atık su arıtma tesisi, bin 500 kişilik kapalı spor salonu, Mehmet Akif ve Şentepe mahallerimizde yapılan Toki binaları ki alt gelirli vatandaşlarımızı konuta kavuşturmuştur.Sosyal Tesisler, Polatlı Şehirler Ormanı, atık su arıtma tesisi, gazi tepe alt ve üst geçidi, Teknokent, Kartaltepe Mehmetçik Anıtı. Yine kültürel ve sosyal çalışmalar yapılmıştır. Bunun için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Geçmiş dönemde yapılan eserleri anmak bu dönemde bir şey yapılmıyor manasına gelmez. Ali İhsan Yaşar olarak hanımlar konağının yerine karşıyım. Alparslan Türkeş Parkı ile ilgili eleştiri yapmıyorum çünkü gayet güzel bir yerde Polatlı’ya hizmet edecek şehrin girişinde herkes tarafından görülen beğenilen bir yer. Keşke sayın başkanımız bu tesisleri Polatlı’nın etrafını taşısaydı. Yine de bu eserlerin ilçenize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.  
ANKARA POLATLI HABER BELEDİYE MECLİSİ YAKUP ÇELİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi