Polatlı Belediyesi Kara ve Sivri Sinek İle Sıcak Savaş Halinde


Polatlı Belediyesi Kara ve Sivri Sinek İle Sıcak Savaş Halinde

Polatlı’da son zamanlarda artan ve vatandaşların şikayet ettiği sineklerle Polatlı Belediyesi Çevre Koruma be Kontrol Müdürlüğü ekipleri yoğun bir mücadele halinde.

Polatlı Belediyesi Kara ve Sivri Sinek İle Sıcak Savaş Halinde
Bu içerik 1524 kez okundu.
 
Polatlı Belediyesi ekipleri çevre kurallarını hiçe sayarak ihlallerde bulunan işletme sahipleri yüzünden artan milyonlarca sinek ile mücadelesinde sona yaklaştı.
 
Özellikle sivrisinek ve karasinek ile iki aydan bu yana gece gündüz mücadele eden ekipler son zamanlarda rüzgarın ters yönden esmesi ile şehri kuşatma altına alan kara sinekleri ve sivri sinekleri yok etmek için gayret gösteriyor. Özellikle besi hanelerin gübrelerini yasak olmasına rağmen çevreye dökmeleri yüzünden sineklerin artması dolayısıyla yaşanan soruna çözüm için gece gündüz çalışan ekipler şehrin az bir bölümünde sineklerin kaldığını ifade etti. Konuyla ilgili Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığının denetim yapıp sineklere zemin hazırlayan besi haneler hakkında cezai yaptırımlar uygulanmadığı taktirde sineklerden köklü değil geçici kurtulunmuş olmaya devam edilecek.
 
POLATLI’DA SİNEK OLMAMASI MUCİZE
 
İlçenin hemen yanı başında kurulan besi hanelerde bulunan hayvanların gübresinin çevreye sineklere besin kaynağı olarak atılması şehrin sinekten kurtulmasına nerede ise imkan sağlamıyor. Cezalar yıldırıcı değil bu yüzden işletme sahipler gübreleri tarlalara ve çevreye dökmekten vaz geçmiyor hal böyle olunca da soruna kalıcı değil geçici çözümler ile dur denilmiş oluyor. Özellikle besi hanelerin kuralları çiğnemesi yüzünden bütün şehir sineklerin istilasından kurutulamıyor.
 
 
DERE YATAKLARI SİVRİSİNEKLERİN EVİ
 
Dere yataklarında şubat ayından bu yana ilaçlama yapan ekipler alanları hiç boş bırakmıyor. Özellikle pis su atıklarının olduğu alanları kendine mesken tutan sivrisinekleri yok etmek için Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri son iki aydan bu yana yoğun bir ilaçlama çalışması yapıyor.
 
ÇEVREYE ATILAN ATIK MADDELER İLE SİNEKLERE ZİYAFET SUNULUYOR
 
Şehrin yanı başına soğan çöplerini atan bilinçsiz vatandaş sineklere davetiye gönderiyor. Bu kadar olumsuz çevre koşulları yüzünden artan sinekler rüzgarında etkisi ile şehri bastı, vatandaşlara zor ve sıkıntılı günler yaştan sinekler ile mücadelede Polatlı Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri büyük bir yolu geride bıraktı. 
ANKARA POLATLI HABER SİVRİ SİNEK MÜCADELE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim