Başarının Adresi De Mazereti De Yoktur


Başarının Adresi De Mazereti De Yoktur

İlçede eğitim öğretim veren devlet okulları arasında yer alan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan güzel bir başarı örneğine imza atıldı.

Başarının Adresi De Mazereti De Yoktur
Bu içerik 1203 kez okundu.
 
Kısıtlı imkanlar ve kısıtlı eğitim olanakları ile lise eğitimine devam etmek isteyen 8. Sınıf öğrencisi Sezer Taner spor lisesine yeteneği ile adını yazdırdı.
 
Eğitim olanaklarının kısıtlı olduğu kenar mahalle okullarından biri olan Mehmet Akif Ersoy ortaokulunda aslında başarı için imkanın değerlendirilmesinin önemine dikkat çekecek bir örnek yaşandı. Bu başarıda ilçe milli eğitim müdürlüğünün Polatlı belediyesinin katkısı önemli de olsa başarılı olmak için elde olan imkanların değerlendirilmesinin ve yılmadan çalışmanın önemli olduğunun altı çizildi. 
 
Sezer Taner adlı öğrenci azmi ve kararlılığı imkânlarını doğru değerIendirilmesi ile eğitim yolunda kendine uygun olan bir alandan devam edecek. 3 yıldan bu yana Polatlı Belediyesinin yaz spor okullarına istikrarlı bir şekilde devam edip beden eğitimi öğretmeninde doğru yönlendirmesi ile kendine uygun ve yapabileceği bir branşa yönelen 8. Sınıf öğrencisi Sezer Taner özel yeteneği sayesinde Eskişehir Spor Lisesine kayıt yaptırma şansını yakaladı. Öğrencilerinin imkanları dahilinde böyle bir bölüme yerleşmesinde çok mutlu olduklarını ifade eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu okul aile birliği başkanı Mustafa Çelik: “ başarının asıl faktörü imkanların doğru değerlendirilmesi ve doğru yönlendirme ile olabileceğini bir kez daha görmüş oluyoruz. Başarı tablolarına daha çok öğrencimizin adını yazdırmasını diliyor ve istiyoruz. Sezer Taner adlı öğrencimizin de böyle bir yoldan gitmesi bizim için çok önemli bir adımdır. Bu başarı da desteği olan Polatlı Belediyesine ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. 
ANKARA POLATLI HABER SEZER TANER MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor