Şebeke Suyu Boruları Değiştiriliyor


Şebeke Suyu Boruları Değiştiriliyor

ASKİ şehrin su borularının yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Şebeke Suyu Boruları Değiştiriliyor
Bu içerik 761 kez okundu.
 
Geçtiğimiz hafta başında proje kapmasında çalışmaların başlayan ekipler kısa süre içerisinde Polatlı’nın su borularını yenileyip hem daha sağlıklı su ulaşımı hem de kayıp kaçağın önüne geçmek amacı ile başlayan çalışmalar ekiplerin artırılması ile şehir içinde kısa süre içerisinde bitirilmiş olacak.
 
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)  kayıp kaçak su kullanımını önlemek için şehir merkezinin su borularını yeniliyor. 285 kilometrelik alanda yapılacak değişim ile şehir merkezinde kayıp kaçak su kullanımın önüne geçmek amaçlanıyor.  Bu kapsamda temmuz ayı son haftasında ASKİ Bölge müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar Şentepe Mahallesi ve Mehmet Akif mahallelerinde bitirilme aşamasına geliyor.
 
ESKİ BORULARASPES BORULAR İLE DEĞİŞTİRİLİYOR
 
ASKİ Bölge Müdürlüğü ekipleri eski su borularının neden olduğu kayıp kaçak kullanımını önlemek ve su zayiatının önüne geçmek için su hattını yenilemeye başladı. Mehmet Akif Mahallesi ve Şentepe Mahallesinde çalışmalarına başlayan ASKİ bölge ekipleri ekip sayısını artırıp şehir merkezinde de aynı çalışmayı yaparak kısa süre içerisinde su borularını yenilemeyi ve kaçak su kullanımının önüne geçmeyi hedefliyor.   Mehmet Akif Mahallesi ve Şentepe Mahallesinde devam eden çalışmalar hızla ilerliyor. Şu an için iki mahallede devam eden şehir şebeke suyu borularının aspes borular ile değiştirilme işlemi ekip sayısının artırılması ile şehir merkezinde de tamamlanacak ve şebeke boruları tamamen yenilenmiş olacak. 
ANKARA POLATLI HABER ASKİ SU BORUSU YENİLEME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim