Temmuz Ayı Trafik Karnesi


Temmuz Ayı Trafik Karnesi

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nin raporlarına göre ilçenin son bir aylık trafik karnesi belli oldu.

Temmuz Ayı Trafik Karnesi
Bu içerik 350 kez okundu.
 
Raporlarda dikkat çeken bir önemli detayda modifiyeli araçların ve rahatsız eden motosikletlerin emniyet mensuplarının kıskacına yakalanması ve cezai işlem yapılması oldu. 
 
Son iki aydan bu yana modifiyeli araçlar ve çevreyi rahatsız eden tescili olmayan motosikletlere de trafik ekipleri cezai işlem uyguluyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği temmuz ayı raporlarına göre ilçede son bir ay içerisinde bin 65 araca işlem yapıldı, yine bu kapsamda işlem yapılan sürücü belge sayısı son bir ay içerisinde 282olarak kayıtlardaki yerini aldı. 2017 yılı ilk 6 ayında ilçedeki tescilli araç sayısı 37 bin 276 olarak kayıtlardaki yerini almıştı son bir ayda 256 araç daha şehir trafiğine eklenirken tescilli araç sayısı 37 bin 532 oldu.  
 
ARTI 275 KİŞİ DAHA SÜRÜCÜ BELGE SAHİBİ OLDU
 
Trafik istatistik raporlarında göze çarpan bir önemli detay da her ay istikrarlı bir şekilde sürücü belgesi alan sürçü adaylarının sayılarının artması oluyor. İlçede son bir ay da dahil olmak üzere toplam 48 bin 350 kişinin sürücü belgesi mevcut iken temmuz ayında artı 275 kişi daha sürücü belgesi sahibi oldu ve 2017 yılı temmuz artı itibari ile ilçede 48 bin 625 kişinin sürücü belge sahibi olduğu kayıtlara işlendi.
 
YAZ AYI OLMASINA RAĞMEN KAZA SAYILARI OLDUKÇA FAZLA
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği temmuz ayı raporlarına göre ilçede son bir ayda 13 adet yaralamalı trafik kazası, 40 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 16 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti.
 
TEMMUZ AYINDA EKOR KONTROL
 
2017 yılı temmuz ayında 2 bin 140 araç kontrol edilirken 661 araca 165 bin 505 TL ceza yazıldı. Temmuz ayında kontrol edilen araçlardan 64 tanesi trafikten men edildi. 9 kişi alkolden işlem görürken 22 araç sürücüsü de sürücü belgesiz araç kullandığı için işlem gördü.
 
SON İKİ AYDA 52 MOTOSİKLET VE 84  MODİFİYELİ ARAÇ EKİPLERE TAKILDI
 
Özellikle son iki aydan beri trafik ekiplerinin sıkı denetiminde olan tescilsiz ve çevreyi rahatsız eden motosikletler ve modifiyeli araçlar işlem görüyor. Geçtiğimiz ay 32 motosiklet ekiplerin denetimine takılırken temmuz ayında bu sayı 20 oldu yine haziran ayında 42 modifiyeli arca işlem yapan trafik ekipleri temmuz ayında 42 modifiyeli aracı denetime tabi tuttu ve cezai işlem uyguladı. Bu verilere göre son iki ay içerisinde ilçe emniyet müdürlüğü trafik ekipleri tarafından toplamda 52 motosiklete 84 modifiyeli araca cezai işlem uygulanmış oldu. 
ANKARA POLATLI HABER TRAFİK BİLANÇOSU TEMMUZ AYI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor