Biz Sadece Kitap Satıyoruz, İş Yoğunluğumuz Da Sadece Kitaptır


Biz Sadece Kitap Satıyoruz, İş Yoğunluğumuz Da Sadece Kitaptır

İşler Kitabevleri, 94’üncü şubesi ile Polatlı’da hizmet vermeye başladı.

Biz Sadece Kitap Satıyoruz, İş Yoğunluğumuz Da Sadece Kitaptır
Bu içerik 3721 kez okundu.

 

Eğitimci kimliği ile öğrencilere en doğru, en kaliteli kaynakları zamanında sunmak için böyle bir işletmeyi hizmete sunan Belediye Eski Başkanı Yakup Çelik liselere hazırlık(TEOG), üniversiteye hazırlık(YGS-LYS) ve ara sınıflarda yardımcı kaynak kitapların doğru adresinin İşler Kitabevi olduğunu söyledi.

İşler Kitabevi Polatlı Şubesi, Menteşe Caddesi İlçe Müftülüğü karşısında açıldı. İşler Kitabevi Polatlı Şubesi öğrencilerin yardımcı kaynak çeşitliliğinde ihtiyaç duyacakları, müfredat değişimlerine uygun olarak hazırlanan; doğru,  kaliteli,  güvenilir kaynakların temini için doğru adres.  180 farklı yayınevinin dağıtımını yapan,  kendi yayın grubu bünyesinde de lise adayı, üniversite adayı ve ara sınıflardaki öğrencilerin kaynak takviyesinde çok özel kitaplar, deneme sınavları, testler hazırlayan İşler Yayıncılığın Polatlı Şubesi Polatlılı öğrencileri doğru kaynak ile tanıştıracak. Şubeleri ve İşler Yayıncılığın yayın politikası ile ilgili önemli aktarımlarda bulunan Yakup Çelik, Polatlı’nın neden İşler Yayıncılığı tercih etmesi gerektiğini anlattı.

Aktif siyasi hayattan sonra kendisine ve kimliğine en uygun çalışmanın eğitim ile ilgili bir alan olabileceğini, gelen teklifler neticesinde İşler Yayıncılık ile çalışmaya başladığını ifade eden Polatlı Belediyesi Eski Başkanı Yakup Çelik icra ettiği mesleğin kendisini mutlu ettiğini söyledi ve “ Hiçbir zaman eğitimci sıfatımı başka bir sıfata değişmedim, başkanlığa da değişmedim ” dedi. 

İŞLER KİTABEVLERİ’NDE AMAÇ ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISINI ARTIRMAK

Polatlılı öğrencilere vermiş oldukları hizmet ve diğer kitabevlerinden farkları ile alakalı açıklamada bulunan Çelik:  “ Öncelikle yayın grubundan söz edeyim. İşler Yayın Grubunun birkaç boyutu var. Bunlardan ilki yayın evi boyutudur. Bu ilkokul, ortaokul, lise ara sınıflar, YGS, LYS, KPSS vb. birçok alanda yardımcı ders kitapları hazırlayan bir yayın evi, ihtisas alanı bu. Bünyesinde 10 kadar yayın evi var. Ben de bunlardan birinin yöneticisiyim. Bu şekilde Ankara da yayın hayatının içindeyim. İşler Yayın Grubunun ikinci özelliği, Türkiye’de sayılı yayın evlerinin yayınlarının kitaplarının da dağıtımını yapıyor olması. Türkiye genelinde aşağı yukarı 180 kadar yayın evinin Türkiye geneli dağıtımını, pazarlamasını yapıyor. Üçüncü boyutu ise başta Ankara olmak üzere birçok şehirde 100 kadar burada olduğu gibi satış noktası var. Bu yapı içerisinde biz Polatlılı öğrencilerimizin gerek üniversiteye hazırlık gerek TEOG hazırlık gerekse ara sınıflarda kendilerini geleceğe hazırlamaları ve daha başarılı olmaları noktasında, bu konsept çerçevesinde Polatlı’da çalışmaya başladık ve bu çerçevede İşler Kitabevleri açıldı.” şeklinde konuştu. 

HOCALIK SIFATIMI HİÇBİR ZAMAN BAŞKA BİR ŞEYE DEĞİŞMEMİŞİMDİR

Belediye Başkanlığından sonraki süreçte farklı sektörlerden gelen tekliflerle değil de eğitim camiasından gelen teklifle ilgilenmesindeki sebep ile alakalı konuşan iki dönem belediye başkanlığı yapan Çelik: “  Geçmişteki siyasi çalışmalarımı bu işlerime karıştırmak istemem. Aktif olarak siyasetin içinde bulunduğum dönemde ticari hayatla bağlarımı koparmışımdır. Siyaseti de ticareti de istismar anlamına gelebilecek tutumlardan kaçınmışımdır. Seçimlerden sonra ben şunu göstermek istedim: Siyaset, üzerinden geçinilecek bir alan, bir meslek, bir rant alanı değildir ve olmamalıdır. İnsanlar bunu bilsinler, bunu görsünler, en azından bizim üzerimizden bunu görsünler istedim. Ticareti kendi kuralları içerisinde yapmak lazım, siyasi nüfuzu da ticaretin bir aracı haline getirmemek lazım. Benim mesleğim öğretmenlik. ben eğitimciyim. Bu hocalık sıfatımı, eğitimci sıfatımı hiçbir zaman başka bir şeye değişmemişimdir. Başkanlığa da değişmemişimdir. O vasfımı sürdürmeye çalışmışımdır.” dedi.

İşler Yayıncılık Polatlı Şube Yetkilisi Çelik konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi : “ Devlet de ve özel sektörde öğretmen olarak çalıştım, dershanecilik yaptım. Yazarım da aynı zamanda.  Bu yüzden sektörün her türlü içindeyim. Severek yapabileceğim iş benim için eğitimdir, yayıncılıktır. Doğal olarak başkanlıktan sonraki süreçte geçmişte birlikte çalıştığım arkadaşlarımla yayıncılığın içinde yer aldım. Mutluyum çünkü sevdiğim işi yapıyorum. Kitapla meşgulüm. Başkanlığımdan sonraki süreçte kendim de kitaplar yazdım, yazıyorum; sadece yönetici olarak değil yazar olarak da bu işe emek veriyorum. Şunu yapmaya çalışıyoruz: Hem bir yazar olarak hem bir yayın yöneticisi olarak ama aynı zamanda Polatlı İşler Kitabevleri olarak genelde tüm öğrencilerimize, özelde Polatlı’daki öğrenci kardeşlerimize bilinçli bir yayın kullanma alışkanlığı kazandırıyoruz. Okulun, öğretmen arkadaşlarımızın, ebeveynin ve tabii ki öğrencinin tercihini, seçimini kolaylaştırıyoruz.”

ÖĞRENCİ DÜZEYİNE GÖRE KAYNAK SEÇİMİ YAPILMALI

Öğrenim sürecine destek olacak kaynak kitapların doğru seçilmediği taktir de zaman kaybına sebebiyet verebileceği konusunda uyarıda bulunan Çelik, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti :” TEOG diyoruz, YGS diyoruz, LYS diyoruz, ara sınıflar diyoruz. İşin bir ucunda MEB, diğer yanında ÖSYM var. Eğitim programları var. Bunlar sürekli değişiyor. Daha 15 gün önce programlar değişti. Şimdi siz bu programlara ve kazanımlara uygun şekilde yeni nesil sorular hazırlamıyorsanız, Bakanlığın veya ÖSYM’nin önerdiği, sorduğu tarzda sorular, soru çeşitleri vs. o şekilde çalışmıyorsanız onun üzerinden çalışmıyorsanız emeğiniz boşa gidiyor demektir. Biz ürünleri müşteriye sunarken doğru davranmak zorundayız. Gerçekten onun ihtiyacı olanı ona vermek durumundayız. Yani bir endüstri meslek Lisesi öğrencisine Fen Lisesinin hazırlandığı kaynakları verirseniz veya o bilinçsizce onu alırsa dersten soğur ve hazırlanamaz. Bunun tersi, belki son çözmesi gereken kitabı ilk olarak çözmeye çalıştıysa burada da yanlış yapar. O yüzden biz işimizi yaparken öğrencilerimizi bu anlamda da bilinçlendirmeye çalışacağız. Güncel, gözden geçirilmiş, yeni hazırlanmış yeni nesil sorular, kazanımlara uygun, soru çeşitliliği bakımından en iyisini sunmak bizim vazifemiz. Yoksa yok diyeceğiz. Bekle diyeceğiz. İlla ki kendi yayın evimizden olması gerekmiyor. Çünkü biz kendi yayın evlerimizin dışında 180 kadar yayın evinin dağıtımcısı durumundayız. Doğal olarak ne sattığımızdan daha çok öğrencimizin ihtiyacına yönelik bir kitap önerebildik mi bunu bakarız. Aynı zamanda fiyat olarak da kitabı takdim ederken Ankara Karanfil Şubesi İşler, kitabı hangi indirimle veriyor ise biz de o şekilde veriyoruz. Bunun için öğrencilerimizin büyük bir kısmı İşler Kitabevlerini tanırlar. Öğretmenlerimiz aynı şekilde İşler markasını bilir. Biz belki şunu yapmış olduk. Bu markayı Polatlı’ya taşımış olduk. Bu işin toptancısıyız da aynı zamanda. Polatlı, Haymana, Günyüzü ve Sivrihisar’daki bayilerimize toptan kitap verme yetkisi de bizde olacak. Doğal olarak diğer arzu eden kitapçı arkadaşlarımız bizden bu kitapları alıp satabilirler.”

 
 
 
ANKARA POLATLI HABER İLER KİTAPEVİ YAKUP ÇELİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi