15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Kız Kur’an Kursunda Çalışmalar Devam Ediyor


15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Kız Kur’an Kursunda Çalışmalar Devam Ediyor

15 Temmuz'dan sonra FETÖ'den Vakıflar Genel Müdürlüğüne geçen ve Müftülüğe bağlı Kuran Kursu olarak hizmet vermek üzere kiralanan önceden Filiz Kız Öğrenci yurdu olarak hizmet veren binada tadilat çalışmaları devam ediyor.

15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Kız Kur’an  Kursunda Çalışmalar Devam Ediyor
Bu içerik 593 kez okundu.
 
Ramazan ayında başlayan tadilat ile öncelikle çatının sağlamlaştırılması amaçlandı. 
 
Bu amaç doğrultusunda açık teraslar kapatılarak tek çatıya dönüştürüldü.  Sıcak ve soğuktan korunması amacıyla sandwich panel ile çatının kapatılması, odaların boyanması, zeminlere laminant parke yapılması, eskiyen iç kapıların yenilenmesi, katlarda bulunan bazı abdest lavabolarının ve bataryalarının yenilenmesi, yangın merdiveninin standarlara uygun olarak yeniden yapılması, yemekhane, mutfak, kiler vb. alanların fayans ve su tesisatları ile kalorifer peteklerinin yenilenmesi, çevre düzeni çalışmasının yapılması, çevre duvarının yenilenmesi, sınıflara yazı tahtası, projeksiyon, masa, sıra ve oturaklarının alınması, yatakhanelere baza ve yataklarının, yastık, battaniye ve nevresim takımı alınması, mutfak ve yemekhaneye gerekli malzemelerin alınması vb. ihtiyaçların temennisi şeklinde çalışmalar sürdürülüyor.
 
MUSLU: DAHA FAZLA HAFIZ YETİŞTİRMEK İÇİN ÖĞRENCİ KAPASİTEMİZİ ARTIRMAMIZ GEREKİYOR
 
Konu ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Müftüsü Muslu;“Yunus Emre Yatılı Kız Kuran Kursumuzda okuyan öğrencilerimizden dördü hafızlık sınavına geçtiğimiz günlerde girdi ve hamdolsun dördü de başarılı oldular. Daha fazla hafız yetiştirebilmek için öğrenci kapasitemizi arttırmamız gerekiyordu. İnşallah önümüzdeki günlerde 15 Temmuz Şehitleri Kız Kuran Kursumuzu hizmete açtığımızda daha çok öğrenciye hizmet vermiş olacağız. Hafız sayımız da o oranda artacaktır. Bu kursumuzun tadilatı için hayırseverlerin büyük yardımına ihtiyaç duymaktayız. Hayır yapmak isteyen kardeşlerimizi Müftülüğümüze davet ediyoruz. Yapılan çalışmaların masraflarını büyük ölçüde üstlenen kardeşlerimizin kursumuzda isimleri yaşayacak aynı zamanda okunan hatimlerin sevabı da bu ve diğer tüm hayırseverlerimizin ölmüşlerine bağışlanacak. 
 
Allah, din hizmetlerine katkıda bulunan tüm hayırseverlerden razı olsun. Müftülüğümüz hizmetleri önceden olduğu gibi halkımızın katkılarıyla devam edecektir. Emeği geçen olan tüm kardeşlerimize şimdiden çok teşekkür ederim. Hizmetlerimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.”dedi.
ANKARA POLATLI HABER 15 TEMMUZ DEMOKRASİ KIZ KURAN KURSU TADİLAT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim