Üniversite Adaylarının Merak Ettiği Herşey


Üniversite Adaylarının Merak Ettiği Herşey

Amerikan Kültür Eğitim Kurumları yöneticilerinden, Üniversite adaylarının merak ettiği herşey hergün Polatlı Postası'nda.

Üniversite Adaylarının Merak Ettiği Herşey
Bu içerik 319 kez okundu.

 

Merhabalar güzel ülkemin güzel insanları.
Bu gün sizlere son yıllarda bilimsellikle de ispatlanmaya başlanan Tarot ve Astrolojiden bahsetmek istiyorum. Belki çoğumuz yıllardır kısa deyimiyle fal işlerine merak salan bir yapıdayız. Hani “fala inanma falsız da kalma” derler ya, işte öyle bir durumdayız aslında. Oysa tarih boyu bu faaliyetler olagelmiştir. Daima bu işin uzmanları yetişmiş hatta çoğu kez hükümdarlara bile danışmanlık yapagelmişlerdir.  
Hayatımızın akışını şekillendiren bir özellikte olup, farkındalığımızı da artıran bir olgu durumundadır. Bu nedenle astroloji bilim dalı giderek önem kazanmıştır. 


Tercihler sürecindeyken aslında bu konuya çok yer vermek istedik ama bir türlü tam denk getiremedik. Sonuçta hayatımızın tamamında astrolojik olaylar etkili olacağından sizleri daha profesyonel bir ağızdan bilgilendirmekte fayda gördüm. Böylece bu alanda sözü daha usta birine, yani Astrolog Özlem Erkuş hanıma bırakmak istiyorum.  Özellikle üniversite tercihinde bulunan adaylarımıza yönelik olarak hazırladığı bir çalışmayı bölümler halinde sizlerle paylaşmak istiyorum.  Hadi buyurun hep birlikte misafir olalım astrolog Özlem hanıma..


Merhaba;  ben Özlem Erkuş. Uzun zamandır “Tarot ve Astroloji” ile iç içe bir yaşam sürmekteyim. Eğitim, öğrenim, zekâ, algılama, idrak edebilme konuları ile ilgili çalışmalar yapmaya devam ediyorum. Algılama her birey de farklı çalışmakta. Kimi daha kısa zamanda bir şeyleri algılayıp, idrak edebilirken bazıları bunu birkaç ya da daha çok defa deneyip, üzerinde çalışınca başarıya ulaşabiliyorlar. Algılama daha hızlı olanlara göre geç kalanlar bu yüzden üzerlerinde yoğun bir baskı oluşturuyorlar kendilerinin. Ve bu durum çalışma tempolarında daha çok çalışmaya ancak baskı hissi yüzünden daha az verim almaya götürüyor. Gençlerimiz aile ya da eğitim gördüğü kurumlardan yeterli ve gerekli yardım ile desteği alıyorsa başarılı oluyor. Gençlerin aileleri ile olan yaşamları tamamıyla eğitim yaşamlarına etkisi olmakta. Henüz birey olamadıkları ve kendi ayakları üzerinde durmayı deneyimlemedikleri ve ailelerinin istekleri yönünde hareket etme mecburiyetleri yüzünden birçok kişi doğru tercih yapmakta zorlanabiliyor. Eğitim sistemine uyum sağlamak, geleceği şekillendirmek adına henüz tam olarak ne istediğini bilmeyen gençlerin öncelikle neyi yaparlarsa daha verimli bir çalışma yaşamları olur öğretilmeli aile içerisinde. Gerekli rehberlik ve danışmanlık alarak ailelerin de desteği ile daha başarılı, mutlu ve kendinden emin bir nesil gelecektir.
Sizlere 2017-2018 eğitim- Öğretim dönemi için tercih yapan öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri durumlar ile ilgili biraz bilgi aktaracağım. Eğitim hepimizin hayatının hiç değişmeyen bir olgusudur, sadece okulda değil okul hayatımız bittikten sonra da devam eder. 2017-2018 Eğitim Öğretim dönem’inde yeni ve daha çok bilgi ve tecrübe edinmek üzere yeni yolculuklarına çıkacak öğrencilerin her biri eğitimlerini tamamladıkları vakit yaşam yolculuklarında ki yerlerini alırken varlıkları ve yaptıkları ile katkıları çok daha parlak ve daha kalıcı değerler üzerine olacak. 


Yıl Genelinde Değerlendirecek Olursak:


1/20 Ocak 1997 doğumlu Oğlak burcu, Yükselen burcu Oğlak olanlar:


  Eğitim yaşamınızda aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde başarılı sonuçlar alarak ve bir büyüğünüzün size seçim yapmanızda gösterdiği rehberlik ile doğru adımları uyguladığınız ve başarılı seçimler yapacağınızı görülmekte. İş yaşamınız kariyeriniz için severek çalışacağınız doğru bölüm seçme durumunuz oldukça yüksek. Özellikle alım- satım ticaret ve bilginin pazarlanması gibi konularda farklı yönetici adayları olmak üzere eğitim yolculuğunuzdaki adımlarınızı atmaya devam edeceksiniz.


21 Ocak- 18 Şubat 2017 doğumlu Kova burcu, Yükselen burcu Kova olanlar:


Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde ne istediğinizi gayet net bilerek ilerleyişiniz ve vizyon’unuzun açık olması nedeni ile özellikle teknoloji’den doğru faydalanarak şu ana kadar geliştirdiğiniz yetenekleriniz ile beklediğinizden de daha iyi seçimler yapabilirsiniz.Geleceğin mesleği diye adlandırılan meslek kollarında başarılı olabilirsiniz.Özellikle teknoloji dünyasında kendi yaptığınız çalışmalar ile başarılı bir iş yaşamının şimdi başlangıcını yapabilirsiniz.Network ve içeriğin de ağ pazarlama olan işlerde başarılı olabilirsiniz. Yüksek eğitim ve Lisans vb öğretim yaşamınıza istikrarla devam edebilirsiniz.


19 Şubat – 20 Mart 2017 doğumlu Balık burcu, Yükselen burcu Balık olanlar:


Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde çocukluk hayallerinizde kurduğunuz meslek seçimi konusunda öğretim görmek adına yapacağınız tercihlerde yanılma payınız olmasına rağmen içinizden geçen hayalinize kavuşmak adına adımlarınızı değiştirebilirsiniz. Sanat ve yaratıcılık gerektiren konulara yönelebilir. Öğretim yaşamınızda aldığınız eğitim ile yapacağınız meslek arasında farklılıklar olabilir. Siz içerisinde sanat olan ya da yaptığınız işi sanat haline getirdiğiniz bir iş üzerinde çalıştığınız da mutlu olabilirsiniz. Seçimleriniz sanat, grafik tasarım, çizim ve yeni farklı yaratıcılık teknikleri üzerine olursa daha başarılı olabilirsiniz.


21 Mart- 20 Nisan 1997 doğumlu Koç Burcu- Yükselen burcu Koç olanlar: 


Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde istediğiniz meslek seçimi ile ilgili bugüne kadar atmış olduğunuz adımları doğru uygulamalarınızın sonucunu başarılı bir şekilde alabilirsiniz. Fark yaratmak konusundaki çocuksu durdurulamayan isteğinizin meslek seçimizde de çok büyük katkısı olacaktır. Seçtiğiniz bölüm ve seçeceğiniz meslek yaşamınıza dair birçok büyük projeye atacağınız imzalar ve adınızı duyurmak için uzun yıllardır çalışıyorsunuz. Özverili çalışmalarınız ve fedakârlık yaptığınız keyifli anların size olumlu geri dönüşlerini almaya başlayacaksınız. Seçtiğiniz alan da yeni yapılmış icatlar, tasarlanacak makineler, elektrikli aletler inşaat sektörü ve teknolojiyi birleştiren bir alanda daha başarılı olabilirsiniz.


21 Nisan -22 Mayıs 1997 doğumlu Boğa burcu – Yükselen burcu Boğa olanlar: 


Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde şimdiye kadar pek denenmemiş olana ilginiz nedeni ile yapacağınız seçimlerde çok da fazla bilgi birikiminiz olmayabilir. Yapacağınız bölüm ve meslek seçimleriniz de birçok kişi’nin denemekten korktuğu ya da seçmediği alanları görerek o alanda kendinizi deneyimli hale getirmeye çalışabilirsiniz. Risk almayı seven tarafınız ile seçeceğiniz bölüm ve meslek birbiri ile örtüşebilir. Sizin için güvenli olan, toplumun onayladığı meslek gruplarına ilgi duymayabilirsiniz. Daha önce az kişinin denediği içeriğinde iletişim, haberleşme, yabancı dil ve yurtdışı bağlantılı bölüm  ya da meslek seçimleri daha çok ilginizi çekebilir.


22 Mayıs- 21 Haziran 1997 doğumlu İkizler burcu – Yükselen burcu İkizler olanlar: 


  Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde birden fazla konuya olan ilginiz ve yetenekleriniz nedeni ile seçimleriniz de daha yeni ve kalıcılığı olanı tercih edebilirsiniz. Bilişim teknolojileri, bilgi işlem, yazılım, iletişim, halkla ilişkiler, sanatçılarda olduğu gibi ellerinizi ve düşüncelerinizi koordineli kullanabileceğiniz bölüm ve meslek seçimi yapabilirsiniz. Kendinizi en iyi ifade ettiğiniz alana yöneleceksiniz. Aynı zamanda farklı teknikler geliştirebilirsiniz seçeceğiniz bölüm ve gelecekte ki mesleğiniz de. 


21 Haziran – 22 Temmuz 1997 doğumlu Yengeç burcu- Yükselen Yengeç burcu olanlar: 


  Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde bugüne kadar idealize ettiğiniz veya idealize ettirilen bölüm ya da meslek seçimlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Seçim yaparken başkalarının fikirlerine göre mi tercihler yapıyorsunuz yoksa tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda mı hareket ediyorsunuz? Gerçekten tam olarak hangi bölüm ya da mesleği yaşamınızda gerçekleştirmeyi istiyorsunuz? Gerçekte istediğinizi zannettiğiniz ancak daha sonra tercih yaptığınız bölüm ya da meslek seçiminizden farklı bölüm ya da alanlara ilginiz olduğunu fark edebilirsiniz. Seçimlerinizi şu ana kadar bilgi ve deneyimlerinize göre belirlemiş olabilirsiniz ancak yeni deneyimlere açık olduğunuz da bakış açınızı değiştirerek daha farklı ilgi alanlarınız olduğunu keşfedebilirsiniz. Eğitimci olmak, Danışmanlık, işletme, spor, sahne, oyunculuk, sunuculuk ile ilgili seçeneklere yönelebilirsiniz.


23 Temmuz- 23 Ağustos 1997 doğumlu Aslan burcu- Yükselen Aslan burcu olanlar:


  Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde rekabet, cesaret ve risk içeren konu ve alanlara yönelmeniz muhtemel.Hayalinizde yapacaklarınızın en iyisini yapmak ve lider rolünü oynamak istiyorsunuz.Bu nedenle  yaşamınızda sürekli kendini yenileyen ve sizi zorlayan seçimlere yöneliyorsunuz.Yöneticilik, idarecilik , turizm,sahne, oyunculuk, uluslar arası ilişkiler,madencilik,mühendislik, psikoloji ve bolca seyahat satış- pazarlama içeren meslek gruplarından  tercihler yapabilirsiniz. Satış – Pazarlama konularında kendinizi geliştirmeyi e-ticaret konusunda ilerlemeyi düşünüyorsanız Satış ve Pazarlama dünyasında Ağ Pazarlama sektöründe ve Yeni Satış teknikleri geliştirerek daha çok karlılık getiren bir alanda adınızı duyurabilirsiniz.Şimdiye kadar  az tercih edilen farklı şehir ya da ülkelerde eğitiminize, kariyerinize devam etmeyi isteyebilirsiniz.


24 Ağustos – 22 Eylül 2017 doğumlu Başak burcu- Yükselen Başak olanlar:


Eğitim yaşamınızda, aile büyüklerinizden aldığınız destek ve fikirler ile kendi oluşturduğunuz seçimlerinizde hayat amacınıza uygun severek yapacağınız bölüm ya da meslek seçimize artık çok yakınsınız. Tercihleriniz arasında, hukuk, uluslararası ilişkiler, sağlık sektörü, sosyal hizmetler, psikoloji, insan kaynakları departmanı, finans, işletme, iletişim ve komünikasyon, bilişim konularında başarılı olacağınızı biliyorsunuz. Bu konulardan bir ya da bir kaçında başarılı olma ihtimaliniz yüksek. İlerleyen zamanlar da eğitim hayatınıza devam ederek gençlerle çalışabileceğiniz yeni çalışma alanları yaratabilirsiniz.


DEVAMI YARINKİ SAYIDA

ANKARA POLATLI HABER AMERİKAN KÜLTÜR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor