Çocuklar Cami İle Buluştu


Çocuklar Cami İle Buluştu

Yaz Kur’an kursu öğrencileri kurs boyunca öğrendiklerini aileleri ile paylaştılar. Askeriye Camii dün kuran kursu öğrencilerinin gösterilerine ev sahipliği yaptı.

Çocuklar Cami İle Buluştu
Bu içerik 581 kez okundu.

 

 

Yaz Kur’an kursu öğrencileri kurs boyunca öğrendiklerini aileleri ile paylaştılar. Askeriye Camii dün kuran kursu öğrencilerinin gösterilerine ev sahipliği yaptı.

Kız öğrenciler tarafından hazırlanan programda ilahiler, dualar, ayetler okundu. İlçe müftüsü Mehmet Muslu tarafından yapılan konuşmada camiinin ve ibadet hanelerin çocuklara daha çok sevdirilmesi gerektiğinin altı çizildi. Öğrenciler ailelerine bugüne kadar öğrencileri ilahileri seslendirdiler, duaları ve sureleri okudular.


 

CAMİLERDE OKULLARDA YAZ KURAN KURSLARIMIZ VAR
Müftü Muslu konuşmasının devamında ailelere seslenerek : “Diyanet İşleri Başkanlığımız bu eğitim noktasında üzerine düşeni en fazlasıyla yapma noktasında bizlere talimatlar veriyor. Polatlımızda birçok camimiz de kuran kurslarımızda hatta milli eğitim bakanlığına bağlı okullarımızda dahil yaz kuran kurslarımız açıldı. Ve yaklaşık 6 bin küsur öğrencimiz dönem dönem bu kurslara katılıyorlar ve böylelikle müftülüğümüze bağlı kuran kursu öğreticilerimiz ve hatta fahri öğreticilerimiz ile birlikte bu eğitimi iki aylık süre içerisinde tamamlamış olacaklar. Bugün burada bu güzel sunuyu yapacak olan öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik diyorum. Rabbim bu öğrencilerimizi her daim başarılı ve muvaffak eylesin. Erenler mescidinden misafir olarak gelen öğrencilerimizi de kutluyorum. Bizler Allah'a inanan, devletini ve milletini seven bu vatan ve bu millet için çalışan ve çabalayan insanlarız. Aynı şekilde evlatlarımıza da bu doğrultuda yetiştirmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

DİNİMİZİ DEVLETİN KURUMLARINDAN ÖĞRENMELİYİZ


2016 yılı 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimine de değinen Müftü Muslu : “ Geçen yıl 15 Temmuzda hiç beklemediğimiz üzüntü verici bir hadise oldu. Bir darbe girişiminde bulunuldu. Ne var ki bunu planlayanlar tabii ki dış güçler. Ama bu plan yapan kişilerin yönlendirdiği insanlar bizim aramızda bizim vatandaşımız olarak emniyette, askeriye de ve çeşitli kurum ve kuruluşlarında bulunan insanlardı. Dolayısıyla bu insanlar FETÖ’nün talimatları doğrultusu ile hareket ettiler. Ve bizim mahsum vatandaşlarımızı polislerimizi şehit ettiler. Bu vatana ihanet edenler elbette karşılığını alacaktır. Ancak bizim dikkat etmemiz gereken husus şudur. Diyanet İşleri Başkanlığı FETÖ’nün yapmış olduğu planlarla ilgili olarak dün bir rapor açıkladı. Bizler dinimizi hakiki manada devletin kurumlarından öğrenmediğimiz takdirde yarın bizleri kandırmak isteyen kişiler çıkabilir. Bu nedenle camilerimizin kuran kurslarımızın müftülüklerimizin ve diyanet işleri başkanlığımızın ehemmiyeti büyüktür. Diyanetimize bağlı olmak dinimizi kuran ve sünnet çerçevesinde öğrenmek, peygamberimize bağlı birer ümmet olarak yetişmek, bu vatan toprakları üzerinde kardeşçe yaşamak hepimizin dileğidir.  İşte bizler bunu sağlamak için buy camilerimiz de kuran kurslarımızda çocuklarınızın kuranı sevmeleri Allah'ı tanımaları peygamberimizi sevmeleri dini asıl kaynağından öğrenmeleri için gayret ediyoruz.  Bizlere itimadınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Bu vatana sahip çıkacak bu vatanı koruyacak evlatlarımız bugün camilerimizde dinlerini öğrenirlerse inşallah yanlış yollara meyil etmeyeceklerdir. Çünkü biz Diyanet İşleri Başkanlığımıza güveniyoruz. Evlatlarınız Allah’ın bize emanetleri oldukları için onlara verebileceğimiz en büyük miras yine efendimizin müjdesidir ki onlara güzel ahlakı vermemiz gerekiyor.  Dünyalık bırakacak olacağımız ev araba arsa bağ bahçe hepsi fanidir. Ama evlatlarımıza güzel ahlakı verebiliyorsak onlara en büyük mirası bırakmış oluruz. Rabbim bizi bu çizgiden ayırmasın.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER YAZ KURAN KURSU CAMİİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim