CHP İLÇE ÖRGÜTÜNDE TANAP PROJESİ ANLATILDI


CHP İLÇE ÖRGÜTÜNDE TANAP PROJESİ ANLATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü TANAP projesi hakkında vatandaşlara bilgilendirme semineri düzenledi.

CHP İLÇE ÖRGÜTÜNDE TANAP PROJESİ ANLATILDI
Bu içerik 423 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
 
CHP İlçe örgütü TANAP projesine alınan Polatlıda porje üretilmesi ve porje hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla ilçe binasında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 
 
CHP İl Örgütü Eğitim Sekreteri Yurdum Hasgül tarafından verilen seminerde hibe programının yanı sıra başvuru koşulları anlatıldı ve katılımcılar Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’na proje tekliflerini sunmaları yönünde teşvik edildi. Bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını destekleyen Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması’nın 2. Çağrısı için son başvuru tarihi, 23 Ağustos Çarşamba.
 
TANAP PROJESİNİN ÖNEMİNİ ANLATILDI
 
Eğitim sekreteri Hasgül bilgilendirme seminerinde yaptığı konuşma da TANAP Projesinin Polatlı için öneminden bahsetti ve : “ Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa'daki alıcılara etkin bir biçimde taşıyacak bir doğal gaz boru hattı sistemini oluşturuyor. TANAP projesinin amacı, Azerbaycan'ın sahalarında üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye'ye, ardından Avrupa'ya taşınması. TANAP, Güney Kafkasya Boru Hattı (SCP) ve Trans-Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile birleşerek Güney Doğal Gaz Koridorunu oluşturuyor. Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıyacak bir doğal gaz boru hattı projesidir. TANAP, Türkiye'nin doğal gaz arz güvenliğinin artırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunmaktadır. “ diye konuştu.
 
SOSYAL VE ÇEVRESEL YATIRIM PROGRAMLARI
 
CHP İl Örgütü Eğitim Sekreteri Yurdum Hasgül : “ Her yönüyle Türkiye'ye katma değer sağlayan TANAP, uyguladığı Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) aracılığıyla güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projelerle bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda sağlanacak fon desteğinin hibe olarak verilmesi kararlaştırılmıştır.” dedi.
 
DESTEKLENECEK PROJELER
 
TANAP Projesi için çalışma yapılması gereken alanlar hakkında bilgi veren Hasgül: “ Yerel olarak tanımlanan ihtiyaçlara karşılık gelen bölgedeki insan kaynakları potansiyelini ve sosyal sermayeyi güçlendiren; tarım, imalat ve turizm dahil olmak üzere hizmet sektöründeki yerel küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan; bölgedeki çevre altyapısını, doğal kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarını, biyo-çeşitliliğini ve eko-sistemlerini geliştiren projeleri destekleyecektir.”  
 
SOSYAL ÖNCELİK ALANLARI
 
Öncelik sağlanacak çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara bilgi veren Hasgül: “ Turizm hizmetlerini çeşitlendiren yatırımlar. Okulların, kütüphanelerin, spor alanlarının ve ortak sosyal alanların ekipman ihtiyaçları. Kırsal alanda sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve yaygınlaştırılması. Mesleki eğitim merkezlerinin kapasitelerinin artırılması. Sosyal sermaye yatırımları. Tarımda çeşitliliğin, katma değerin ve verimliliğin artırılması. Yerel ve geleneksel ürünlerin üretimi.” şeklinde konuştu.
 
ÇEVRESEL ÖNCELİK ALANLARI
 
Çevresel öncelikli projeler hakkında bilgi veren Hasgül sözlerine şu ifadeler ile son verdi: “ Doğal kaynakların, toprak ve suyun sürdürülebilir yönetimi. Yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanılması ve geliştirilmesi. Çevresel altyapının yönetimi ve çevre bilincinin artırılması. Tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesinin ve ekonomik kullanımının desteklenmesi. Biyo-çeşitlilik ve eko-sistemlerin korunması ve geliştirilmesi.” 
ANKARA POLATLI HABER TANAP PROJESİ CHP İLÇE ÖRGÜTÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim