Gök, Bakan Yılmaz'a Kız Meslek Lisesini Sordu


Gök, Bakan Yılmaz'a Kız Meslek Lisesini Sordu

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Şentepe Mahallesi’nde bir araziye taşınmasının gerekçesini sordu.

Gök, Bakan Yılmaz'a Kız Meslek Lisesini Sordu
Bu içerik 511 kez okundu.
 
 
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Polatlı Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının boşaltılması ve okulun Şentepe Mahallesi’nde bir araziye taşınmasının somut gerekçelerini sordu.
 
 
GÖK: OKULUN TAŞINMASI ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİ MAĞDUR EDECEKTİR
 
CHP Grup Başvekili Gök; “ Polatlı şehir merkezinde bulunan okul ulaşım kolaylığı ve güvenlik açısından çok iyi bir konumda bulunmaktadır. Okulun bir kız meslek lisesi olması da göz önünde bulundurulduğunda hali hazırdaki okul ailelerin gönül rahatlığı ile çocuklarını gönderdikleri bir eğitim yuvasıdır. Yeni okul binasının laboratuar ve derslik gibi temel ihtiyaçlarının eksik olduğu, meslek lisesinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yapıda olmadığı tespit edilmiştir. Okulun taşınması öğrencileri ve velileri mağdur edecektir.”ifadelerini kullandı.
 
GÖK: OKULUN TAŞINMASININ SOMUT GEREKÇELERİ NELER
 
Gök, bu kapsamda Bakan Yılmaz tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde şunları kaydetti: “Sözü geçen okulun taşınmasının somut gerekçeleri nelerdir? Yeni okul binası Polatlı merkezden uzak bir konumdadır. Bu bölgeye etkin ulaşım nasıl sağlanacaktır? Ulaşım maliyetleri ne kadar yükselecektir? Hali hazırdaki okul binası boşaltıldığı takdirde hangi amaçla kullanılacaktır? Eğer binanın yıkılması düşünülüyor ise boşalan araziye ne yapılması planlanmaktadır?”
ANKARA POLATLI HABER KIZ MESLEK LİSESİ TAŞINMA KARARI BAKAN İSMET YILMAZ M.E.B CHP LEVENT GÖK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim