7 ayda 503 Yangın Meydana Geldi


7 ayda 503 Yangın Meydana Geldi

Ankara Büyükşehir İtfaiyesi Polatlı istasyonu 2017 yılının ilk yarısında ilçede 503 yangına müdahale etti. İlçede yılın yedi aya kadar geçen süre de 503 yangın meydana geldi.

7 ayda 503 Yangın Meydana Geldi
Bu içerik 443 kez okundu.
 
Ankara Büyükşehir İtfaiyesi Polatlı istasyonu 2017 yılının ilk yarısında ilçede 503 yangına müdahale etti.
İlçede yılın yedi aya kadar geçen süre de 503 yangın meydana geldi.
 
Ankara da bulunan 44 istasyon arasında en çok olaya müdahale eden Polatlı itfaiye istasyonu ilk beşte yer alıyor. Yaz aylarından köylerde anız yangınlarının sebebiyet verdiği yangın vakaları ile sayının arttı tahmin ediliyor.
 
YANGINA KARŞI YETKİLİLERDEN UYARI
 
Sıcak havaların oldukça etkili olduğu günlerde yangın riskine karşı yetkililer uyarıda bulunuyor. Özellikle sıcak havalarda yakılan piknik ateşinin söndürülmeden olay yerinden uzaklaşmanın son derece tehlikeli olduğu konusunda da uzmanlar tembihte bulunuyor.  Yetkililer özellikle sıcaklıkların artması sebebiyle tarla sahiplerini yangınlar konusunda uyardı. Tarladan hasatı alan çiftçi tarlayı temizlemek için uzmanların uyarılarına rağmen yıllardır anızları yakıyor. Çiftçiler kendi işleri bittikten sonra diğer arazi sahiplerinin ürünlerini düşünmeden anızlarını yakıyor, binlerce dekar arazinin ve yanan tarlada binlerce çeşit canlının yok olmasına neden oluyor. Yetkililer konuyla ilgili olarak sıcaklıkların artmasıyla birlikte yangın ihtimaline vurgu yaparken, hububat arazilerinde hasatını bitiren çiftçilerin hala ekili tarlalar olması nedeniyle anızlarını yakmamaları konusunda uyarılarda bulundu.
ANKARA POLATLI HABER YANGIN İTFAİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim