Büyükşehir'den Öğrencilere Sınırsız Eğlence


Büyükşehir'den Öğrencilere Sınırsız Eğlence

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Bala Kesikköprü Baraj Gölü'nün kıyısında bulunan ve her türlü aktivitenin yer aldığı yaz kampında başarılı öğrenciler, 1 hafta boyunca unutamayacakları bir tatil yaşıyor.

Büyükşehir'den Öğrencilere Sınırsız Eğlence
Bu içerik 111 kez okundu.

 

Kesikköprü Baraj Gölü'ne 100 metre mesafede yer alan ve toplam 62 dönümlük alan üzerinde kurulu olan kamp, göl manzarasının güzelliğiyle de biliniyor. Her hafta 200-300 arasında öğrenciyi ağırlayan Kesikköprü Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde, 11-17 yaş grubundan, derslerinde başarılı olan öğrenciler, Haziran-Eylül döneminde, yemek, konaklama, ulaşım, eğitim, ilkyardım gibi hizmetler ile tüm aktivitelerden tamamen ücretsiz  yararlanabiliyor.

2015 yılından itibaren faaliyette olan, 300 kişilik kampta, içinde TV, klima, banyo, tuvalet, 2 oda 1 salon gibi her türlü konfora sahip 92 bungalov yer alıyor ve konuklara, sinema salonu, langırt, masa tenisi, bilardo, bilgisayar odası, kafeterya, mescit gibi imkânlar sunuluyor.

ÇOCUKLAR, GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

Özellikle çocuklar için düzenlenen çok sayıda etkinlikle öne çıkan kampta, deneyimli eğitmenler gözetiminde çocuklar güne sabah sporuyla başlıyor.

Çocuklar öğle saatlerine kadar, başta periyodik bakımlardan geçirilen yarı olimpik yüzme havuzunda yüzüp, futbol, tenis, voleybol ve basketbol gibi sporları yapıyor. Diyetisyen gözetiminde hazırlanan öğle yemeğini yiyen çocuklar, daha sonra da 20’şer kişilik gruplarla, tiyatro, animasyon, değerler eğitimi, el sanatları, müzik, halk oyunları, işaret dili, oryantring, skeç, drama ve slayt çalışmalarına katılarak, sosyal beceriler elde ediyor. Öğrenciler, açık oyun alanlarında da dart ve satranç gibi refleks ve zihin geliştirici oyunlarla zamanlarını değerlendiriyor. Oksijeni bol kampta öğrenciler yeni eğitim maratonu öncesinde enerji toplarken, deneyimli eğitmenler eşliğinde de göl kenarında tabiat gezilerine çıkıyor, mesire alanlarında piknik yapıyor.

İLKYARDIM EKİBİ, CANKURTARAN VE AMBULANS 24 SAAT HAZIR

Öğrencilerin tek başına kamp dışına çıkmasına ve baraj gölüne girmelerine kesinlikle izin verilmezken, kamp çevresi de çok sayıda güvenlik görevlisiyle, sıkı şekilde kontrol ediliyor. Kampta öğrencilerin yaşayabilecekleri sağlık sorunlarına karşı 2 hemşireden oluşan ilk yardım ekibi, ambulans ve 10 kişilik cankurtaran ekibi, 24 saat kampta hazır bekletiliyor. Kampta ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Grubu’ndan 1 itfaiye aracı ile ekibi de her an göreve hazır tutuluyor, kamp alanı da zararlı böceklere karşı sık sık ilaçlanıyor.

 

 

ANKARA POLATLI HABER EĞLENCE YAZ KAMPI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim