BÜYÜKŞEHİRDEN OKULLARA KİLİT TAŞLI ÇEVRE DÜZENLEMESİ


BÜYÜKŞEHİRDEN OKULLARA KİLİT TAŞLI ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Büyükşehir Belediyesi, Ankara genelinde 8 okulun daha çevre düzenlemesini tamamlarken, 7 okulda ise çalışmaları sürdürüyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN OKULLARA KİLİT TAŞLI ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Bu içerik 107 kez okundu.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitime desteğini öğrencilere; yemek, bot, kaban, kırtasiye yardımı şeklinde sürdürürken, okul bahçeleri ve çevresinde de düzenlemeler yapıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, gelen talepler doğrultusunda yapılan incelemeler sonucu ihtiyaç duyulan okul ve üniversite kampüslerinde kilit taşı, tretuvar ve bordür çalışmalarıyla, okullara yepyeni ve modern bir görünüm kazandırıyor.

Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar,  gerçekleştirilen çalışmalarla okul bahçelerinin ve çevresinin kışın çamurdan, yazın da toz topraktan kurtarıldığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, ihtiyaca ve talebe göre; Ankara’da tüm ilçelerdeki ilköğretim kurumlarından üniversitelere kadar okulların bahçe ve çevre düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. Kilit taşı, tretuvar ve bordür çalışmamızla okulları modern, estetik bir görünüme kavuşturuyoruz, yaya ve trafik ulaşımı bakımından uygun hale getiriyoruz” dedi.

ÇALIŞMA YAPILAN OKULLAR VE ÜNİVERSİTE KAMPÜSLER

Vedat Üçpınar, 2017 yılında gelen talep doğrultusunda belirlenen 8 okulda daha çalışmaların tamamlandığını, 7 okulda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi. Üçpınar, bu yıl okullarda toplam 67 bin metrekare bordür ve tretuvar çalışması yapıldığını söyledi.

Vedat Üçpınar bu yıl; Mamak İlçesi’nde Abidinpaşa Anadolu Lisesi,  Çubuk İlçesi’nde Aşağı Çavundur İlköğretim Okulu, Dumlupınar İlkokulu ve Ortaokulu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Etimesgut  İlçesi’nde Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şereflikoçhisar İlçesi’nde Baki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu, Ayaş İlçesi’nde Sadullah Paşa İlkokulu’nda düzenlemelerin bitirildiğini, Etimesgut İlçesi’nde İlhan Gerim İlkokulu, Pursaklar  İlçesi’nde Ülker İlkokulu, Kalecik İlçesi’nde Cumhuriyet İlkokulu,Yenimahalle İlçesi’nde Afet İnan Ortaokulu, Keçiören İlçesi’nde Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılcahamam İlçesi’nde Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gölbaşı İlçesi’nde Gazi Üniversitesi Yerleşkesi’nde çalışmaların devam ettiğini anlattı.

ANKARA POLATLI HABER OKUL BAHÇE ÇEVRE DÜZENLEME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor