Su Parkının Temeli Atıldı


Su Parkının Temeli Atıldı

Polatlı Belediyesi Üçpınar Aqua Park Projesinin temelini önceki gün attı. Polatlı Belediyesi 2018 yılında yapmayı planladığı projelerin temelini atıyor, çalışmalarını yapıyor.

Su Parkının Temeli Atıldı
Bu içerik 1270 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
2018 yılında yapılması planlanan Alparslan Türkeş Parkı ve Külliyesi’nin temel atma töreninden sonra yine 2018 yılı projelerinden olan su Parkı Aqua Park projesinin temeli de önceki gün atıldı.
 
MHP İlçe Teşkilatı yönetiminin yoğun katılımı ile icra edilen tören de İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Milli eğitim Müdürü Alican Kılıç sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya büyükşehirler dahil olmak birçok şehirde hatta 5 yıldızlı otellerde bile bulunmayan bir Aqua Park projesinin Polatlı’ya yapılacağını iddia etti ve konuyla ilgili  :” Bundan 4 yıl önce Dua Tepe’den dualarla halka hizmet hak’a hizmettir anlayışıyla çıktığımız hizmet yolculuğunda 3. yılımızı doldurmuş bulunmaktayız. Ben bu sürede bize hizmet etme şansı veren hemşerilerime şükranlarımı araz ediyorum. Bugün ilçemiz için gençlerimiz için çok önemli çok güzel çok özel bir projenin temellerini atacağız. Bu projenin özelliği Orta Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı projesi olmasıdır. Yani 5 yıldızlı otellerden daha iyi bir Aqua park yapıyoruz Polatlı’mıza. “ diye konuştu.
 
 
YILDIZKAYA 2018 YILI PROJELERİN SIRALADI
 
Belediyecilik hizmetleri noktasında en büyük yatırımların ve hizmetlerin icra edildiği bir süreç olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldızkaya hayata geçecek projeleri şu şekilde sıraladı: “ İddia ediyorum ki son dönemlerin en büyük yatırımlarını şu anda biz yapıyoruz. Geçen sen yine hepinizin katılımıyla dualarla birçok hizmetimizi hayata geçirdik. Bunlardan birisi de yaptığımız mesire alanı. Ama bu da yeterli olmuyor. Bizde onun için ne yaptık şehrimizin doğu girişine Karapınar’a üç pınardan daha büyük ve daha fonksiyonel bir piknik alanını ihale ettik inşaat yükselmeye devam ediyor. 13 Eylül’de bitirmek hedefimiz. Polatlı tarımın baş şehri diyoruz. Hayvancılığın çok hızla geliştiği bir şehir Ama maalesef bir hayvan pazarı yok. Bugüne kadar hiç düşünülmemiş. Biz hayvan pazarını sanayinin ilerisinde bir tarlada yapıyoruz. Benim seçim sırasında hemşerilerime verdiğim bir söz vardı. Bu nedenle de hayvan pazarı ihalesini yaptık inşaatına başlandı. 10-15 gün sonra onun temelini de beraber atacağız. Polatlı hayvan ticaretinin merkezi olacak. Çünkü pek çok hayvancılık tesisimiz var. Ama bunları pazarlamak için başka illere ve ilçelere gitmek zorunda kalıyoruz. Bu bir ihtiyaç bunun içinde gerekeni yapacağız. Yine mensup olduğum ve mensup olmaktan onur duyduğum ülkücü hareketin ölümsüz lideri rahmetli Alparslan Türkeş’in adını taşıyan bir parkımız var şehrin girişinde. Bundan birkaç ay önce dualarla emel attık. Kasım 25 gibi bitirmeyi hedefliyoruz.”
 
 
AVM BİR İHTİYAÇ
 
Konuşmasına projeleri sıralamakla devam eden Belediye Başkanı Yıldızkaya: “ Gençlere de bir müjde vermek istiyorum. Seçimlerde vermiş olduğum bir sözdü.  Enerji sanın karşısında belediyemize ait olan bir mülkiyeti hazırladık bu ayın 26’aında da ihalesini yapacağız. 
Bir gençlik merkezi yapıyoruz. İçerisinde cep sinemalarının spor salonlarının eğlence merkezlerinin çocuk oyun alanların olduğu bir gençlik merkezi yapıyoruz. Bu konuda da çok iddialıyım. Ankara’nın en iyisi olacak. Tam karşına da katlı bir otopark yapma hedefimiz var. 200 civarında arabanın girebileceği altında dükkânların olacağı bir proje olacak. Bunların yanında belki fark ettiniz şehrin çıkışında hafriyat yapılıyor.  Oraya başka bir proje ihalesi yaptık. 96 yıllık Polatlı belediyesi tarihinin en büyük projesi 508 konut ve bir AVM. Bu bir ihtiyaçtır.” dedi.
 
YAPACAĞIMIZ BELEDİYE BİNASI ŞEHRİN SİMGESİ OLACAK
 
2018 yılı projeleri içerisinde belediye binasının yenilenmesinin de olduğunun beyan eden Başkan Yıldızkaya:” “Belediye binamız 125 bin nüfuslu bir şehre yakışan bir bina değil maalesef. İnşallah yeni bina yapmakta bize nasip olur. Çok güzel bir proje çalışmamız var.  Terminal binamızın olduğu yere 20 bin metre kare kapalı alanı olan çok modern ve bu şehrin simgesi olacak ve bizimde mührümüz olacak bir projeyi hayata geçireceğiz. Mevcut terminal binamızı da Recai Moray spor salonun yanında bugünkünden daha nezih ve konforlu bir Terminal binası yapılacak. Sanayinin girişine anıtsal bir kapı yaptık. 25 tane park yaptık bu yıl sağlık parkı, Yunus Emre Parkı, Kutlu Doğum Parkı Mehmet Akif parkı v.s” diye konuştu.
 
 
 
BİZ YOLA ÇIKARKEN İKTİDAR PARTİSİ OLMADAN BU İŞ OLMAZ
 
Polatlı belediyesinin bitirilen, bitirilme aşamasında olan ve yeni başlayacak projelerinin anlatan Yıldızkaya: “ Polatlı’nın en büyük üniversite binasını yaptık. 10 yıllığına gazi üniversitesine tahsis ettik. TMO’nun silosu var. İnşaatı devam ediyor. Önümüzdeki ayın 15 inde teslim alıyoruz. Orayı da kent konseyimize, sivil toplum kuruluşlarımıza tahsis edeceğiz. Bunun yanında camilerin, okulların, konakların bakımları, köy muhtarlarımızın talepleri derken Allah’ın izniyle her şeyi yapıyoruz. Biz bu yola çıkarken dediler ki iktidar partisi olmadan bu iş olmaz. Ama ben dönüp bakıyorum ki oluyormuş. Bize bunlar maaşı ödeyemez. Allah’ın izniyle hiçbir zaman aksatmadığımız gibi sözleşmenin dışında işçi kardeşlerimize yüzde 5 ek zam verdik. Memur kardeşlerimize performans verdik. Bunları Polatlı’nın kaynakları ile verdik.” dedi.  
 
ONLAR 10 YIL BAKTI BİZ DE YAPIYORUZ
 
Şehrin yönetiminde daha önceki dönemlerde söz sahibi olanlara seslenen Başkan Yıldızkaya: “Dün bu şehri 10 yıl boyunca iktidar partili bir belediye yönetti. Bizi üç yılda eksik yaptığımız bir şey söyleyemezler. Bunlar 96 yıllık belediye tarihinin en büyük projeleridir. Ben rakamlarla konuşuyorum işlerle konuşuyorum. Bunu da buradan özellikle belirtmek istedim. Onlar 10 yıl baktı biz de yapıyoruz. Bunları büyük bir aşkla tasarrufla yapıyoruz. Bunları kendimizi sadece bu şehre adamakla yapıyoruz. Önümüzdeki 21 ayı da bu şekilde dolu dolu geçirmeyi diliyoruz. Hizmet bizden takdir cenabı Allahtan ve siz kıymetli hemşerilerimizden.” ifadelerine yer verdi.
 
HER HAFTA KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ OLUYOR
 
Şehrin spor kulüplerinin ve sanatsal alanlarda elde edilen başarılara dikkat çeken Başkan Yıldızkaya sözlerine şu ifadeler le son verdi: “ Bunları yaparken Uluslararası başarılara da imza atıyoruz. Kültürde varız, sanatta varız spor da varız. Her şeyde öncüyüz. Spor kulüplerimiz başarıdan başarıya koşuyor. 
Kızlarımız hentbol de süper ligde oynuyor daha ilerisi yok artık Avrupa var. Futbol takımımız tek bir defa mağlup oldu ve bir üst lige çıktı. Her hafta kültürel faaliyetlerimiz oluyor. Bütün bunları biz belediye personelimizin katkısı desteği ve heyecanı il yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 
ANKARA POLATLI HABER AQUA PARK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor