DEFİNECİ OLDUKLARI İDDİA EDİLEN ŞAHISLARIN ARACINDAN DİNAMİT ÇIKTI


DEFİNECİ OLDUKLARI İDDİA EDİLEN ŞAHISLARIN ARACINDAN DİNAMİT ÇIKTI

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ün yaptığı kontrollerde bir araçta yapılan kontrol sırasında 120 gram ve 40 gram ağırlıklarında iki adet madde, patlamayı başlatmak için kullanılan bir adet fünye, silah ve 10 adet fişek ele geçirildi.

DEFİNECİ OLDUKLARI İDDİA EDİLEN  ŞAHISLARIN ARACINDAN DİNAMİT ÇIKTI
Bu içerik 835 kez okundu.
 
Daha sonra yapılan incilemelerde define işiyle uğraştıkları belirlenen şahıslar yargılanmak üzere adli makamlara sevk edildiler.İlçe Emniyet Müdürlüğü, ülke genelinde büyük bir coşku ile kutlanılan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" nedeniyle ilçe genelindeki denetimlerini arttırarak yoğun güvenlik önlemleri aldı. 
 
Şehitlik Mahallesi civarında park halinde bulunan bir otomobilin içerisinde bulunan şahısların durumundan şüphelenen ekipler, araç ve şahıslar üzerinde arama yaptı. Emniyet tarafından yapılan kontrollerde araç içerisinde dinamit olduğu değerlendirilen 120 gram ve 40 gram 2 farklı madde, patlamayı başlatmak için kullanılan bir adet fünye, bir adet silah ve 10 adet fişek ele geçirildi. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, olaylı ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda iki adet av tüfeği ve tüfeğe ait mermiler ile bir adet define aramakta kullanılan dedektör ele geçirildi.
 
ŞAHISLAR DEFİNE İŞİ APTIKLARI İDDİA EDİLİYOR
 
Gözaltına alınan şahısları titizlikle inceleyen ekipler, şahısların 15 Temmuz kutlamalarını gölgeye düşürmek isteyen terör örgütleri ile bağının olup olmadığını araştırdı. Yapılan araştırmalar neticesinde şüphelilerin define arayan şahıslar olduğu anlaşıldı. Ele geçirilen patlayıcı maddelere inceleme yapılmak üzere Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bomba İmha Şube Müdürlüğünden gelen uzman ekiplerce el konulurken, gözaltına alınan şüpheliler adli makamlara sevk edildi.
ANKARA POLATLI HABER DEFİNECİ DİNAMİT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim