Ovacık: 600 Öğrencisi Olan Bir Okul Oldu Bittiyle Taşınamaz


Ovacık: 600 Öğrencisi Olan Bir Okul Oldu Bittiyle Taşınamaz

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (Kız Meslek Lisesi) Şentepe Toki de bulunan eski Fen Lisesi binasına taşınmasına tepki gösterdi.

Ovacık: 600 Öğrencisi Olan Bir Okul Oldu Bittiyle Taşınamaz
Bu içerik 1701 kez okundu.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ovacık, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Kız Meslek Lisesinin taşınmasının doğru olmadığını ve bu durumun aileleri tedirgin ettiğini ifade etti.
 
Ovacık, İlçe Kaymakamına, İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve Ak Parti İlçe Başkanına seslendiği açıklamasında bu durumun hem öğrencileri hem de ailelerini olumsuz etkileyeceğini ifade etti.   Ovacık; “ Yaklaşık yarım asırdır, eğitim- öğretim veren Kız Meslek Lisemiz, kız öğrencilerimizi pratik hayata hazırlayan önemli bir kurumdur. Kız Meslek Lisemizin, Fen Lisesine taşınma kararı hangi gerekçeyle alınmıştır? Kızlarımız şehrin merkezinde olan ve güvenle, rahatlıkla gidip geldikleri liselerinin, taşınmasına aileleriyle birlikte karşı çıkmaktadırlar.  Yıllardır laboratuar sistemi oturmuş olan bir okul neden böyle bir sisteme sahip olmayan okula taşınır?  Yılların güvenli okulu, şehir dışına taşınarak hangi amaç ve hedef gözetilmektedir? 600 öğrencisi olan bir okul oldu bittiyle taşınamaz, öğrenci ve velilerle anket düzenleyin bakalım,  kaç öğrenci taşınmayı istiyor. Hani demokrasi, insan hakları, insanların eğitim ve öğretim haklarının fiziki taşınmayla ortadan kaldırılmasını kabul etmek mümkün değildir.  
Buradan İlçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Ak Parti İlçe başkanına sesleniyorum. Yazık ediyorsunuz oldu bittiyle bu işler olmaz, aileler kızlarını okul merkezde diye gönderiyorlar bu taşınma kararını bir daha gözden geçirmelerini rica ediyorum. Ailelerin ve öğrencilerin bir imza kampanyasıyla taşınmaya karşı demokratik haklarını kullanmalarını öneriyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe olarak okulun taşınmasına karşıyız, vekillerimizi de bu konuda bilgilendirdik.”dedi.                                      
ANKARA POLATLI HABER CHP İLÇE BAŞKANI SELAMİ OVACIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim