Bin 852 Öğrencinin Tercih Maratonunda Son 3 Gün


Bin 852 Öğrencinin Tercih Maratonunda Son 3 Gün

Eğitim yolunda lise aşamasına gelen öğrenciler için son 3 gün.

Bin 852 Öğrencinin Tercih  Maratonunda Son 3 Gün
Bu içerik 413 kez okundu.
 
 
 
Teog tercih maratonunda 24 Temmuz son gün tercihini yapmayan öğrenciler için son 3 gün kalırken yetkililer son günde yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle sıkıntıya düşmemek için tercihlerin bir an önce yapılması gerektiği konusunda öğrencilere uyarıda bulundu.
 
ÖĞRENCİLERİN 25 OKUL TERCİH HAKKI VAR
 
Eğitim hayatlarında kademe atlayarak liseye başlayacak olan birçok öğrenci lise tercihlerini bekliyor. Sadece 25 okula kadar tercih yapabilecek olan öğrencilerin bu okulları özenle seçmesi gerekiyor.
 
BİN 852 ÖĞRENCİ TEOG MARATONUNDAKİ SON VİRAJA GİRDİ
 
İlçede 24 okuldan bin 852 öğrencinin TEOG maratonundaki son aşamasına sayılı günler kaldı. 14 Temmuzda başlayan tercih maratonunda 24 Temmuzda sona gelinecek ve özel okullar ile meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin tercih tarihini beklemeden okula müracaat edip ön kayıt yaptırması gerekirken, kesin kayıt yaptıranların tercih hakkı yok olacak. Bu yıl puanların yüksek olması nedeniyle öğrenciler tercih yaparken puana göre değil yüzdelik dilime göre tercih yapmaları daha sağlıklı bir tercih olacağı uzmanlar tarafından sunulan önerilerin başında geliyor.
 
AÇIKTA KALAN ÖĞRENCİLER 11 AĞUSTOSU BEKLEYİN
 
Yüzdelik dilimi ve puanı düşük olup hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için yerleştirmelere yapılıp açık kontenjanlar ortaya çıktığında 11 Ağustos tarihinden sonra bir fırsat daha doğacak.
 
İLÇE MEM’İN TERCİH REHBERİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ
 
Tercih maratonundaki öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG tercih rehberi hazırlandı. Rehberde okulların bölüm özelikleri ve puan sıralaması okulda yer alan bölümlerin iş sahası gibi birçok özellikler tercih kılavuzunda yer alıyor.  Kılavuza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
ANKARA POLATLI HABER TEOG TERCİH
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor