Çepur ve Taşçı ANKESOB’un Toplantısına Katıldı


Çepur ve Taşçı ANKESOB’un Toplantısına Katıldı

Bu kapsamda ANKESOB Toplantı salonunda önceki gün üyelere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı toplantıya Polatlı esnaf odalarının temsilcilerinde de katılım oldu.

Çepur ve Taşçı ANKESOB’un  Toplantısına Katıldı
Bu içerik 462 kez okundu.
 
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile Türkiye Bilişim Derneği (TBD) arasında “İşçi ve İşverenlerin Kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi” (BİLGE-İŞ) kapsamında kapasitelerin geliştirilmesi için başlatılan proje kapsamında bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
 
“İşçi ve İşverenlerin Kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) Yoluyla Geliştirilmesi” operasyonu, KOBİ işçi ve işverenlerinin uyum yeteneğinin, BİT hizmet ve araçları kullanılarak geliştirilmesini amaçlayan projenin toplantısı ANKESOB Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Polatlı Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur ve Polatlı Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçıda katıldı.   Proje Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Eskişehir olmak üzere 5 ili hedefliyor.
 
PROJE 20 AY BOYUNCA DEVAM EDECEK
 
Proje süresi Aralık 2015’ten Ağustos 2017’ye kadar olan 20 ayı kapsıyor. İşçi ve işverenler için eğitim web portalı geliştirilecek. BİT hizmetleri alanında 100 eğitim kursu verilecek.  Hedef illerde farkındalık Arttırma etkinlikleri düzenlenecek. Promosyon etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıca, Faydalanıcı, Paydaşlar ve KOBİ’ler için çalışma ziyaretleri düzenlenecek ve AB kurumlarından uygulanan BİT için kariyer geliştirme, BİT ile ilgili sektörlerde iş piyasası beklentileri, online BİT eğitimleri, vs. ile alakalı en iyi uygulamalar incelenecek.  Operasyonun uygulaması süresince, beşeri sermaye yatırımlarını teşvik etmek ve farklı sektörler arasında Ar&Ge faaliyetlerini desteklemek amacıyla Hackathon ve Global Game Jam etkinlikleri düzenlenecek.
PROJEDE AMAÇ UYUMU A
RTIRMAK
Projenin temel hedefi, beşeri sermayeye, BİT hizmet ve araçlarıyla, daha fazla yatırım yaparak işçi ve işverenlerin uyumlarını arttırmaktır. Operasyonun, iş bu sözleşenin konusu olan bir hizmet bileşeni ve ayrı bir süreçte ihale edilecek bir tedarik bileşeni var. Hizmet bileşeni, BİT ile alakalı becerilerin ve yeteneklerin geliştirilmesine ilişkin faaliyetleri kapsamaktadır. Bu amaçla, işveren ve işçilerin ihtiyaçlarına dayalı olarak, yazılım programlamayı öğrenmek için bir yöntem geliştirilecek. Online platform kapsamında, ücretsiz ve açık online eğitimler (MOOC) geliştirilecek. KOBİ’lerdeki işçi ve işverenlere, mesleki yeterliliklerinin artırılması için bu online eğitimler ve yazılım aracılığıyla eğitimler verilecek. Operasyonun çıktılarının reklamını yapmak ve online platformun içeriğini geliştirmek ve Operasyonun sürdürülebilirliği için gelecekteki beklentileri güçlendirmek adına paydaşlardan geri bildirimler almak için, konferanslar, toplantılar ve çalıştaylar düzenlenecek.
 
EĞİTİM, MESLEKİ BECERİ ARTIRILACAK
 
Farklı sektörlerden şirketler aracılığıyla faydalı bir ağın kurulması amacıyla, seçilmiş bazı paydaşlarla protokol anlaşması imzalanacak. Bu protokoller sayesinde, projenin paydaşlarla sürdürülebilir ilişkileri olacaktır. İşverenler, yönetimsel ve mesleki becerilerini, iş çevreleri için geliştirmek adına eğitimlere katılmaya teşvik edilecek.-Online eğitimlere, en az 100 firmadan 400 işçinin katılması bekleniyor. İşverenler, Ar&Ge projeleri, yatırımlar ve beşeri sermaye eğitimleri için, AB, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleri, vs. web sayfalarında finansman imkanı ve hibeler hakkında bilgilere ulaşmak için bilgilendirilecek. Online eğitimlere, en az 400 firmadan 1700-2550 kursiyerin katılması bekleniyor.
ANKARA POLATLI HABER ANKESOB ODTÜ TBD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor