NEVİN GÖKÇEK'TEN, ŞEHİR AİLESİNE ZİYARET


NEVİN GÖKÇEK'TEN, ŞEHİR AİLESİNE ZİYARET

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, 15Temmuz hain darbe girişiminde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit edilen Mustafa Solak'ın eşi Melek Solak ve oğlu Emre Solak'ı, Etimesgut'ta yaşadığı evde ziyaret etti.

NEVİN GÖKÇEK'TEN, ŞEHİR AİLESİNE ZİYARET
Bu içerik 184 kez okundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Melek Solak, Nevin Gökçek’e teşekkür etti.15 Temmuz şehidi Mustafa Solak'ın eşi Melek Solak, o geceyi şu sözlerle anlattı:"Gece eşimi arkadaşı aradı, uyandık. Gözlerimi açtığımda, eşimin 'Yine mi ortalığı karıştırdılar' dediğini duydum. Hemen kalktı, abdest aldı. Üstünü giydi. Evden çıkarken sorduğumda,  'Külliye'ye gidiyorum. Vatan elden gidiyor. Sen gitmezsen, ben gitmezsem kim gidecek?' diyerek evden çıktı. O gece eşimle 3 kez konuştum. Son telefonda 'Camiye gidiyoruz'  demişti. Oturma odasında uyuyakalmışım. Rüyamda eşimin baş üstü düştüğünü gördüm. O an TV'de de Külliye'ye bomba atıldığı haberini gördüm. Hemen kalktım, aramaya başladım ama ulaşamadım. Helikopterden atılan bombanın şarapnel parçaları, boynuna denk gelmiş. Orada şehit olmuş. Allah ondan bir değil, bin razı olsun. Gururum, acımdan daha büyük.” 

 

Şehidin oğlu Emre ile yakından ilgilenen Nevin Gökçek de "Allah ülkemizi, milletimizi kötülüklerden korusun. Mustafa kardeşimiz, herkese nasip olmayacak bir makama, şehitlik makamına ulaştı. Allah şahadetini kabul etsin. Ülke ve millet olarak çok güçlü maneviyatımız var" dedi.

 

ANKARA POLATLI HABER ŞEHİT AİLESİ NEVİN GÖKÇEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi