Tarihi Korumak İçin Yapılması Gerekenler Masaya Yatırılacak


Tarihi Korumak İçin Yapılması Gerekenler Masaya Yatırılacak

Polatlı’nın tarihi eğerlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarımının sağlam bir şekilde yapılabilmesi için bugün saat 09.00’da Polatlı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda, Pensilvanya Üniversitesi Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Polatlı Be

Tarihi Korumak İçin  Yapılması Gerekenler  Masaya Yatırılacak
Bu içerik 559 kez okundu.

 

Polatlı’nın tarihi eğerlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarımının sağlam bir şekilde yapılabilmesi için bugün saat 09.00’da Polatlı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda, Pensilvanya Üniversitesi Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Polatlı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘ Gordion Kazı Projesi Ve Kültürel Mirasın Korunması Çalıştayı’ düzenlenecek.


İlçe’nin tarihi alanlarının tanıtımı için yapılması gerekenlere dair fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bugün saat 09.00’da Halk Eğitimi Merkezi Toplantı salonunda çalıştay düzenlenecek. Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amerika Pennsylvania Üniversitesi Arkeoloji ve Antropoloji bölümü Profesör Dr. Ayşe Salzman ve Prof. Dr. Naomi Miller’in ortaklaşa yapacağı çalıştay bugün gerçekleştirilecek. Polatlı’nın tarihinin tanıtılması ve sesinin daha çok duyurulması, tarihi değerlerinin korunması için yapılması gerekenlerin ele alınacağı çalıştay bugün yapılacak. Toplamda 25 kişinin katılacağı toplantıda Polatlı tarihinin reklamının yapılması için gerekli olan maddeler hakkında fikir alışverişinde bulunup beyin fırtınası yapılacak. Toplamda üç farklı koldan yapılması planlanan toplantısının Polatlı için önemli bir adım olacağı tahmin ediliyor. Çalıştayda Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç sunum yapacak. 

 

ANKARA POLATLI HABER KÜLTÜREL MİRAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor