Artık Tercih Yapmak Çok Daha Kolay


Artık Tercih Yapmak Çok Daha Kolay

Eğitim öğrenim hayatında lise seviyesine geçiş yapacak öğrencilerin daha iyi bir seçim yapabilmeleri, tercihlerini daha sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenciler için tercih rehberi hazırladı.

Artık Tercih Yapmak Çok Daha Kolay
Bu içerik 614 kez okundu.
 
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede eğitim hayatını sürdüren 12 lise ile ilgili tanıtım rehberi hazırladı. 
Eğitim öğretim hayatını lise seviyesinde sürdürecek ve bunun için okul seçimi yapacak öğrenciler için hangi okulda hangi bölümlerin yer aldığına dair hazırlanan tanıtım rehberi sayesinde öğrenciler okullar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilecek.  
 
Toplamda 34 sayfadan oluşan TEOG Tanıtım Rehberinde hangi okulda hangi bölümlerin olduğu, alan ve dal tanıtımları, meleslerin çalışma sahaları, tanıtılan mesleklerin iş bulma olanakları, tanıtılan mesleklerin hangi okullarda olduğu, okulların tanıtımı, hangi okulda hangi bölümlerin mevcut olduğu, okulun avantajları, okulun adresi, iletişim bilgileri öğrenci kontenjanı, hangi okulun kaç puanla öğrenci aldığına dair birçok konu ile alakalı bilgiler geniş kapsamlı bir şekilde anlatılıyor.  Öğrenciler tercihlerini TEOG Tanıtım Rehberi sayesinde daha sağlıklı yapma imkanına sahip olacakları. Rehber internet ortamında dijital hali ile yer alırken her okulun kendi linkinden de okula dair bilgilere kolay bir şekilde ulaşılabilecek.
 
12 LİSE İLE İLGİLİ TANITIM REHBERİ HAZIRLANDI
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG tercihleri öncesinde, ilçede yer alan 12 resmi lisenin yer aldığı ‘TEOG Tanıtım Rehberi’ hazırladı. Tanıtım rehberinde, okulların bünyesinde bulunan alan ve dallar, mezuniyet sonrası iş olanakları, okulların genel tanıtımları ve yerleşmeye esas puanlar gibi hususlar yer aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç hazırlanan TEOG Tanıtım Rehberi ile alakalı  ; “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Bölümü, Özel Büro ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi öğretmenleri tarafından hazırlanan rehber, TEOG tercihlerinde öğrenci ve velilere ilçedeki okulları tercih etmekte büyük kolaylık sağlayacak. TEOG Tercih Rehberinin hazırlanmasında katkısı bulunan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, tercih yapacak öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum.” diyerek iyi dileklerde bulundu.
 
TEOG Tercih Rehberine ulaşılabilecek ilgili link; meb_iys_dosyalar/2017_07/14142001_YlYe_Rehberlik_YalYYmasY_2.pdf . Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi web sayfasından da rehbere ulaşmak mümkün. 
ANKARA POLATLI HABER İLÇE MİLLİ EĞİTİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı