Polatlı Milli Birlik İçin Yürüdü


Polatlı Milli Birlik İçin Yürüdü

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde ve çok sayıda ilçede vatandaşlar meydanlara akın etti.

Polatlı Milli Birlik İçin Yürüdü
Bu içerik 976 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
 
 
İlçede de 15 Temmuz şehitleri anma demokrasi milli birlik günü dolayısıyla bir haftadan bu yana devam eden etkinliklerinin sonuncusu milli birlik yürüyüşü oldu. Protokol üyelerinin ve vatandaşların yaptığı milli birlik yürüyüşünün sonunda Kaymakam vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk Cumhuriyet Meydanından Polatlılı vatandaşlara seslendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, "Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
 
 
Yürüyüş, Polatlı Belediyesi Dede Korkut Mahalle Konağı önünden başladı. Atatürk Caddesi'ni takiben devam eden yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde sloganlar attı. Polatlı Kaymakam Vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, millet tek vücut olduğu müddet" Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin, Vatanımızı ilelebet payidar etsin."  dedi. 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşüne  Kaymakam Vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
BÜYÜK MİLLET OLMAK İŞTE BÖYLE OLAĞAN ÜSTÜ VE ZOR ZAMANLARDA BELLİ OLUR
 
Kaymakam Göktürk yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşma da milli birliğin önemine dikkat çekti ve " Milletimizi geçen sene bu gün perde arkasındaki düşmanları çok iyi görmüş olup yine bu ülkeye karşı uygulanacak olan işgal projesinin çok iyi anlamış olup vatanına devletine sahip çıkmıştır. Bizler büyük bir devletiz, büyük bir milletiz. Büyük devlet olmak büyük millet olmak işte böyle olağan üstü ve zor zamanlarda belli olur. Milletimiz vatandaşımız hiç bir hazırlığı hiç bir bilgisi yokken böyle hain darbe girişimine sadece çıplak eliyle, bedeniyle, İnancıyla tankın tüfeğin önüne yatarak vatanımızı devletimizi büyük bir  felaketten kurtarmıştır. Evet, bu uğurda birçok kardeşimizi şehit verdik Allah hepsine rahmet eylesin. Ünlü Şair Mehmet Akif'in dediği gibi 'Girmedikçe bir millete tefrika düşman giremez yürekler; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.'sözünden anlayacağımız gibi biz böyle bir beraber olduğumuz sürece vatanımız üzerinde kurulan planlar oyunların hep si bozulmaya mahkumdur. Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Allah vatanımızı milletimizi ilelebet payidar etsin." dedi.
 
 
VATANDAŞLAR DARBE KALKIŞMASININ YAŞANDIĞI SAATE KADAR MEYDANDA BEKLEDİ
 
Meydanda toplanan vatandaşlar  demokrasi nöbetine katıldı. Akşam namazını ve yatsı namazını Cumhuriyet Meydanında kılan vatandaşlar saat 00.13'e kadar darbe girişiminin yaşadığı saate kadar,  salalar okunana kadar meydanda beklediler.
ANKARA POLATLI HABER 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!