ORS ve İŞKUR İstihdam İçin Kolları Sıvadı


ORS ve İŞKUR İstihdam İçin Kolları Sıvadı

Polatlı’nın istihdam manasında en önemli kaynağı olan Orta Doğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORS), iş arayan gençlerin önünü açmak adına fırsat yaratıyor.

ORS ve İŞKUR İstihdam İçin Kolları Sıvadı
Bu içerik 2033 kez okundu.
 
 
ORS İnsan Kaynakları Müdürü Muharrem Özyiğit ve İŞKUR yetkililerinden oluşan heyet istihdam sağlayacakları personelleri belirmek için mülakat yaptılar. İŞKUR ile Orta Doğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORS) arasında, istihdama yönelik bir proje gerçekleştirilmeye başlandı. 
 
 
ORS ve İŞKUR ortaklığında gerçekleştirilen bu proje kapsamında birçok genç iş bulma imkanı kazanacak. Aranan şartlara uygun görülen kişiler, değerlendirmeden sonra hayalini kurdukları ORS’nin kapılarından içeri girmeye hak kazanacak. Bu kapsamda İŞKUR merkezine Orta Doğu Rulman Sanayi Fabrikası’nda personel olmak için 38 vatandaş başvuruda bulundu. Ön elemeler geçtiğimiz gün Polatlı İŞKUR merkezinde ORS İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından yapıldı. Başvuruda bulunan adayların bilgileri ve iş tecrübeleri detaylı şekilde incelenerek, seçmeler yapıldı. Sonuçlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.
 
İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI UYGULANACAK
 
Proje kapsamında; CNC Torna Tezgah Operatörü dalında 6 ay süreyle İşbaşı Eğitim Programı uygulanacak. Polatlı, Sincan veya Etimesgut civarlarında ikamet eden ve daha önce ORS bünyesinde çalışmamış olan 100 gencimize meslek kazandırma ve iş olanakları sağlanması amaçlanıyor.
 
İHTİYAÇLAR ORS TARAFINDAN KARŞILANACAK
 
Bu proje kapsamında; maaş ve sağlık-iş kazası sigorta primleri İŞKUR tarafından, Ulaşım ve yemek ihtiyaçları ise ORS tarafından karşılanacak. Bir diğer fırsat ise; ORS bünyesinde çalıştırmak üzere, Endüstri Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokul mezunu, 30 yaşını aşmamış, askerlik hizmetini tamamlamış, daha önce ORS’de çalışmamış, Polatlı, Sincan veya Etimesgut civarlarında ikamet eden çalışma arkadaşları alınacak. ORS, bu projeler ile iş ve meslek edinebilme imkanı olmayan gençlerimizin kendilerini yetiştirmesi adına fırsat yaratmış olacak; bu sayede iş gücü potansiyeli yüksek ancak mesleki niteliği olmayan gençlerimize hem meslek kazandırmış hem de iş imkanı sağlayarak istihdam kampanyasına oldukça önemli bir katkı sağlayacak.
ANKARA POLATLI HABER İŞKUR ORS İSTİHDAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ODTÜ ONLINE ÜCRETSİZ SERTİFİKALI DERSLERİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ
ODTÜ ONLINE ÜCRETSİZ SERTİFİKALI DERSLERİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı