Hangi Meslek Sana Göre ?


Hangi Meslek Sana Göre ?

LYS tercih dönemine dünkü yazımızla bir giriş yapmıştık. Bu tercih sıradan bir seçim olmayıp, bundan sonraki hayatımızı şekillendirecek esaslarından biridir. Yaşayacağımız şehri, hayat standardımızı, sosyal çevremizi dahi etkileyecek bir seçimden bahsediy

Hangi Meslek Sana Göre ?
Bu içerik 594 kez okundu.
Yaşamak, kararlar verip sonuçlarına katlanmak demektir.
 
Paulo Coelho
 
Bu dönemlerde gazete ve dergilerde, radyo ile TV’lerde ayrıca tabii ki hayatımızın önemli bir parçası olan internette birçok haber okuyup-dinleyip-izleyip farklı yorumlarla karşılaşacaksınız. Acaba hangisi doğru karmaşası içerisinde dış seslerin etkisinde kalarak hayatınıza yön vermek isteyeceksiniz.  Bu durumu dikkate alarak hatırlarsanız dünkü yazımızda sizlere 2027 yılını planlamadan bahsetmiştim. Öncelikle dünkü yazımızı okumayan arkadaşlarımız varsa hemen okuyup sonrasında tercih atmosferine katılsınlar isterim.
 
“Hepimiz hayatta seçimler yaparız. Zor olan onlarla yaşamayı bilmektir.”
The Words – Çalıntı Hayat
 
Şimdi sizlere ülkemizde ve dünyadaki gelişimlere paralel giderek önem kazanan bazı bölümlerden bahsedeceğim. İlerleyen günlerde bölümlerin içeriği ve üniversitelerimiz hakkında da size yol göstermesi amacıyla özet bilgiler vereceğim.  Tüm bunlara rağmen siz tercih yaparken “iç sesinizi” dinleyin! Bu hayat sizin ve rövanşı olmayan bir oyun gibi düşünün. 
 
Size en önemli ilk tavsiyem ancak şu cümlem olacaktır: “ hangi mesleği yaparsan yap, layıkıyla yap, severek yap!”.İşte popüler olarak görülen mesleklerden bazıları şunlardır:  Kontrol mühendisi, Hemşire, Mekanik mühendis, Finans, Elektrik/elektronik mühendisi, Makine mühendisliği,  İnşaat mühendisliği, Veri analisti, Web geliştirici, Eczane teknisyeni, Yazılım mühendisi, Sosyal medya yöneticisi, Biyomedikal Mühendisliği, Aktüer , Odyolog, Optometrist, Fizyoterapist, Diyetisyen, Doktor, Petrol Mühendisliği, Ortodonti Uzmanı, Hukuk, Diş hekimi, Cilt Bakım Uzmanı, Psikolog, Mimar, Makine Mühendisi, Eczacı..
 
Görüldüğü gibi onlarca meslek yazdım ve hala da yazabilirim. Çünkü “kime göre neye göre popüler” sorusu çok önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle en popüler meslek bence “ yapabileceğine inandığın, sevebileceğin ve o alanda en iyisi olabileceğindir”. Çok düşünüp tartışmaktan ziyade araştırmak ve kendimizle bütünleşip bütünleşmediğine bakmak en doğrusu olacaktır. 
 
Bu konu ile ilgili yazılarımız YGS/LYS tercihleri boyunca devam edecektir. 
Tercihiniz, insanlıktan yana olsun.
ANKARA POLATLI HABER 2017 LYS MESLEK SEÇİMİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı