ANKARA'NIN DALGIÇLARI TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU


ANKARA'NIN DALGIÇLARI TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, “Su Altı Arama Kurtarma Ekibi”, Kesikköprü Baraj Gölü’nde tatbikat yaptı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ekip, baraj gölünde Türk Bayrağı açtı.

ANKARA'NIN DALGIÇLARI TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU
Bu içerik 333 kez okundu.

 

Ankara’ya 112 kilometre uzaklıkta bulunan Kesikköprü Barajı’nda yaz-kış dalış eğitimlerini sürdüren Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin sorumlusu Mesut Bozkurt ve beraberindeki dalış ekibi, eğitim dalışlarından birini daha gerçekleştirdi.

Tatlı su barajlarında görüş olanağı en iyi durumda bulunan Kesikköprü Barajı’nda peş peşe dalışlar gerçekleştiren Su Altı Arama ve Kurtarma ekibinden 5 dalgıç, her an göreve hazır olduklarını bir kez daha gösterdi. 1997 yılında kurulan ve Türkiye’deki kamu kurumları arasında ilk Su Altı Arama ve Kurtarma ekibi olan Ankara İtfaiyesi, Türkiye’deki tüm Su Altı Arama Kurtarma olaylarına da yıllardır müdahale ediyor. Ankara İtfaiyesi’nin yetiştirdiği 20’ye yakın ilin Su Altı Arama Kurtarma ekibi de bulundukları illerde su altı arama ve kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama ve Kurtarma timi, son 10 yılda Ankara çevresindeki göl, gölet ve akarsılarda yaşanan yaklaşık 360 boğulma olayına müdahale etti. Dalgıçlar, cankurtaran bulunmayan baraj göllerine girilmemesi konusunda Ankaralıları sürekli uyarıyor.

ANKARA POLATLI HABER DALGIÇ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi