Özel, Madde Bağımlılığı Ve Terör Konularını Meclis Gündemine Taşıdı


Özel, Madde Bağımlılığı Ve Terör Konularını Meclis Gündemine Taşıdı

Ankara Büyükşehir MHP Meclis Üyesi Mahir Özel madde bağımlılığı hususun da verdiği iki ayrı önerge ile konuyu Ankara Büyükşehir meclis gündemine taşıdı. Madde bağımlılığı ve terör üstüne yaptığı konuşmasında Özel; “Terör ve uyuşturucu sarmalına sokulan

Özel, Madde Bağımlılığı Ve Terör  Konularını Meclis Gündemine Taşıdı
Bu içerik 489 kez okundu.
 
Ankara Büyükşehir MHP Meclis Üyesi Mahir Özel madde bağımlılığı hususun da verdiği iki ayrı önerge ile konuyu Ankara Büyükşehir  meclis  gündemine taşıdı. Madde bağımlılığı ve terör üstüne  yaptığı konuşmasında Özel; “Terör ve uyuşturucu sarmalına sokulan Türkiye’miz de Türkiye Cumhuriyeti Devleti uyuşturucuyla topyekun savaş parolası ile yola çıkmıştır.
 
Bu nedenle yerel yönetimler bazında bizim de Ankara ve tüm anakent ve taşra ilçeleri ile önlemler alıp; uyarılar, tanıtımlar, eğitimlerle yoğun ve acil mücadele için de olmamız gerekmektedir. Madde bağımlıların ailelerine Psikolojik Destek Merkezi yapımı hakkın da 8 Şubat 2017 tarihli verdiğim önerge de: (Ankara anakent ve taşra ilçelerinde madde bağımlı çocuklarımız ve ailelerine psikolojik destek sağlanmalıdır.  Yalnız madde bağımlısı çocuklarımızın değil, anne baba ve ailesinin de hayata tutunmasını sağlayacak ve onlara  psikolojik destek  veren merkezin oluşturulmasını gerektiğini) gündeme getirmiştim.  Bu önergemiz sonunda çalışmalar yapılmakta olduğu ve  netice almaya yönelik çabaların sürdüğü ne dair umutlarımız halen sürmektedir. Dünya ortalamasının altında olmasına rağmen ülkemizde maalesef  hızla artan madde bağımlısı kullanıcılarının iki milyonun üstün de olduğu yetkililerce açıklanmaktadır. Ülkemiz de maalesef uyuşturucudan ölenlerin genel yaş ortalaması da 34 olarak hesaplanmıştır.”dedi.
 
ÖZEL: ANKARA MADDE BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE
 
Özel; “Geçtiğimiz yıllarda madde bağımlılığına bağlı en fazla ölüm olayının meydana geldiği ilk beş ilimizin sırayla İstanbul, Antalya, Adana, Gaziantep ve Ankara tespit edilmektedir. Yine Ankara madde bağımlılığı konusun da az da olsa Türkiye ortalamasının üstünde görülmektedir. Bu sıralamalar dönem dönem değişse de Başkentimizin çok ciddi bir  madde bağımlılığı sorunları ile karşı karşıya kaldığı net olarak ortadadır. 
Örneğin tespit edilen rakamla Ankara’mız da 2014 yılında 500 civarında olan bonzai kullanımı 2015 yılın da beş kat hızla 2500 sayılarına çıktığı izlenmiştir. Ucuz oluşu ve kolay temin edilebilmesi nedeniyle maalesef rakam büyük ölçüde katlanarak artmaktadır. Yine Ankara da yalnız Numune hastanesine geçen yıl ki madde bağımlılığı ile ilgili 28 bin başvurunun olması konunun Ankara açısından da ne kadar ciddi ve yaşamsal boyutta olduğunu göstermektedir. 20 Haziran da uyuşturucu  kullanımı ve madde bağımlığı konusunu gündeme alan Cumhurbaşkanı Erdoğan
Türkiye’de nüfusun yüzde 2,7’sinin yasadışı madde kullandığını hatırlatarak bu ülkenin gençlerini ne Kandil ve Pensilvanyadaki terör baronlarına ne de uyuşturucu terörüne asla feda edemeyiz demiştir.”dedi.
 
ÖZEL: KARAMSARLIK AŞILAMA NİYETİNDE DEĞİLİZ
 
Gençliği hedef alan Bonzai ve türleri terörüne karşı topyekûn taarruza geçen devletin, eğitim seferberliğini yürürlüğe koyduğunu ifade eden Özel; “Sokaktaki polisinden mahalledeki aile hekimine, okuldaki rehber öğretmenden hastanelerdeki pedagoglara, gümrükteki memurdan spor tesislerine, yurtlardan dernek ve vakıflara kadar gençlerle ilişkili her noktada önlemler alınmaktadır. Her şeye rağmen karamsarlık aşılamak gibi bir niyetimiz  yoktur. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uyuşturucu ile mücadele eylem planı ile terör örgütü PKK'yla olduğu gibi hayatın her alanındaki uzman kadrosuyla mücadele etmektedir. Buradan çıkaracağımız sonuçla, yaşadığımız üçüncü bin yıllık milenyum sürecinde gezegenimizin düşünen ve üreten  üst aklı olan biz insanlara yeni misyonların yüklendiği ortadadır. Yerel yönetimler  olarak bizlere belediyelere bu nedenle çok ciddi görevler düştüğü ortadadır. Toplumun bizlerden beklentilerinin yüksek olması da doğaldır. Bizim beklentimiz de tüm çabalar ve çalışmalar sonucun da Temelli de kurulan madde bağımlılığı tedavi merkezinin, rehabilitasyon çabalarıyla birlikte bir an önce açılarak çalışmalarına başlamasıdır.”
 
TERÖR VE MADDE BAĞIMLILIĞI ÇAĞIN VEBASI
 
Özel konuşmasının son kısmında ise ; “Madde bağımlılığı aktif mücadele komisyonu kurulması ve eğitim verilmesi  konusun da öncelikle tüm anakent ve taşra belediye çalışanları ve tüm yan şirketlere ait personelin; çevrelerinde ki insanları ve çocuklarını madde bağımlılığından koruma ve kollama konusun da aile ve çocukları ile birlikte eğitimlerden geçirilmesi, madde bağımlılığı ile aktif mücadele komisyonu kurulması yönünde çalışma yapılması maddeleriyle anlam bulan önergemin kabulüyle ciddi mesafe alınacağı açıktır. Terör ve Madde Bağımlılığı çağın vebasıdır. Bunları ya yeneceğiz ya da yine yeneceğiz.  Başka yolu, başka çaresi, seçeneğimiz yok. Her türlü siyasi düşüncenin üzerindeki ve devletin en önemli iki  “terör ve madde bağımlılığı” sorunu kabul ettiği bu konuda, önergemin gereğinin yerine getirileceği inancını taşıyarak.”dedi.
ANKARA POLATLI HABER MHP MAHİR ÖZEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI