Sene-i Devriyede Şehitler Anıldı


Sene-i Devriyede Şehitler Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde şehitler anıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ile şehitlerin ruhuna Yasin-i Şerifler okutuldu.

Sene-i Devriyede Şehitler Anıldı
Bu içerik 524 kez okundu.
 
Meydanda kılınan yatsı namazının arından başlayan törende 15 Temmuz gecesi yaşanan milli şuuru diriltmek ana hedefler arasında yer aldı.
 
 
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen “demokrasi nöbeti” etkinliğinde konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, darbe girişimi sırasında şehit olanları rahmetle andıklarını söyledi. AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “Bu millet bu ihanet girişimine ‘dur’ dedi. Canıyla, kanıyla, her şeyiyle vücudunu siper etti. Uçak mermilerine, helikopter mermilerine, tanka, topa siper etti.” dedi. Cumhuriyet Meydanından düzenlenen şehitleri anma programına AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, siyasi parti temsilivcileri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Günün anlam ve önemine dair konuşma AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan tarafından yapılırken 15 Temmuz anı defteri vekil Akdoğan’ın yanı sıra MHP Burdur Milletvekili Alpaslan Dursun ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından dolduruldu.
 
BU MİLLET BU İHANET GİRİŞİMİNE 'DUR' DEDİ
 
O gece Polatlı halkının da darbecilere geçit vermediğini belirten Akdoğan, şu ifadeleri kullandı:  “ Bu millet bu ihanet girişimine 'dur' dedi. Canıyla, kanıyla, her şeyiyle vücudunu siper etti. Uçak mermilerine, helikopter mermilerine, tanka, topa siper etti. Evet, şehitlerimiz oldu, gazilerimiz oldu. Hepsini rahmetle anıyoruz. Bize düşen onların emanetine sahip çıkmaktır. Bütün mukaddesatımıza, vatanımıza, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmaktır. Onların bize emanet bıraktığı ailelerine, yavrularına, çocuklarına sahip çıkmaktır. Evet, bu büyük millet, bu emanete inşallah sahip çıkacaktır.”
 
YAPTIKLARI YÜRÜYÜŞÜ FETÖ'CÜLER ALKIŞLIYOR
 
FETÖ'nün darbe girişiminin sulandırılmak istendiğine değinen Akdoğan, buna ‘tiyatro’ demenin 15 Temmuz şehitlerine, kahramanlık destanı yazan bu aziz millete haksızlık etmek anlamına geldiğini vurguladı. Akdoğan, sözlerini Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptığı adalet yürüyüşüne eleştiride bulunarak devam etti ve :  “ Şimdi onları kim alkışlıyor? Yaptıkları yürüyüşü FETÖ'cüler alkışlıyor. Terör örgütü PKK alkışlıyor. Onların alkışladığı bir yürüyüşten hayır gelebilir mi, adalet çıkabilir mi? Elbette bu mücadele sonuna kadar verilecek. PKK'sına karşı da FETÖ'süne karşı da bütün şer odaklarına karşı amansız mücadele verilecek. Elbette hukuk içinde verilecek, adalet içinde verilecek ve veriliyor da. Kimse bunu sulandırmaya kalkmamalı, bir mağduriyet edebiyatı çıkarmamalı. Bakın bunlar herkese zulmettiler.” dedi.
 
AZİZ MİLLETİMİZİ HESABA KATMADILAR
 
Vekil Akdoğan, FETÖ'nün, darbe girişimi öncesi 17-25 Aralık süreci, MİT tırlarının durdurulması, seçilmiş iktidar ile orduya kumpas kurulması gibi ihanet oyunlarına giriştiğini hatırlattı. Devleti devirmeye çalışanların planlarının tutmadığına dikkati çeken Akdoğan, “ Baktılar ki olmuyor, doğrudan darbe kalkışmasında bulundular ama bir şeyi hesap edemediler. Yıllarca her tarafa sirayet ettiler, her tarafa çöreklendiler, her tarafı ele geçirmeye çalıştılar, her tarafa yerleştiler, on binlerce adamlarını koydular ama bir şeyi hesaba katmadılar; aziz milletimizi hesaba katmadılar.” diye konuştu.
ANKARA POLATLI HABER 15 TEMMUZ ŞEHİT ANMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı