POLATLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ KUR'AN TİLAVETİ İLE YAD ETTİ


POLATLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ KUR'AN TİLAVETİ İLE YAD ETTİ

Ülke genelinde 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan şehitlerin anısına düzenlenecek olan etkinliklerin bir örneği de ilçede yapılacak.

POLATLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ KUR'AN TİLAVETİ İLE YAD ETTİ
Bu içerik 1125 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
 
 
Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz haftasında şehitler için Kur’an’ı Kerimler ve mevlidi şerifler okutulacak. Dün sabahın erken saatlerinde protokol mensupları program kapsamında şehitlerin kabrini ziyaret ettiler ve burada Kur’an’ı Kerim okundu dualar edildi. Başta 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Seher Yaşar olmak üzere bütün şehitlerin ruhlarına dualar edildi. Program bitiminde protokol mensupları şehitlerin kabristanlarına gül bıraktılar.15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına düzenlenen anma programları kapsamında organize edilen program şehitler mezarlığında okunan Kur’an’ı Kerim tilaveti ve dualar ile başladı. Sabah erken saatlerde bütün protokol mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen anma programında 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Polis Özel Harekatçı Komiser Yardımcısı Seher Yaşar başta olmak üzere vatan için yurdun dört bir yanında şehitlik mertebesine ulaşmış bütün vatan evlatları için Kur’an tilaveti yapıldı. Çarşı Camii İmamı Süleyman Ömür tarafından okunan Kur’an’ı Kerimin ardından İlçe Müftüsü Mehmet Muslu dua etti.
 
 
15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatan evlatlarının ölüm yıl dönümünde düzenlenen anma programına Vekil Kaymakam Hüseyin Göktürk, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, kamu kurumlarının idare amirleri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Başta Şehit Seher Yaşar’ın babası Veysel Yaşar olmak üzere birçok şahit ailesi katıldı. 
ANKARA POLATLI HABER 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi