DİŞİ KURBAN SATILMAYACAK!


DİŞİ KURBAN SATILMAYACAK!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, dişi hayvanların kurban pazarına girmesine ve satışına kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.

DİŞİ KURBAN SATILMAYACAK!
Bu içerik 986 kez okundu.
 
Çelik, laktasyon dönemini tamamlamış, üreme durumu olmayan hayvanlarla ilgili kesimin ise raporla olacağını kaydetti. Bakan Faruk Çelik, dişi hayvanların kurban pazarında satılmaması ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.
 
"Bu milli bir meseledir" diyen Çelik, şunları kaydetti: "Bunun siyaset dönemi ile falan ilgisi yok. Kendi hayvan varlığımızı kendi coğrafyamızda üretmemiz gerekiyor. Biz bu kadar damızlığa ve üretime destek verirken 'Kurban Bayramı geliyor, dişi hayvan keselim' dediğiniz an büyük bir çelişki meydana geliyor. Bu çelişkinin olmamasının yolu dişi hayvan kurban pazarlarına girmemesi. Bu kesin kararımız ve bu konuda Bakanlık olarak bütün mülki amirlerle bir denetim faaliyeti içerisinde olacağımızı bugünden söylüyoruz ki Anadolu'nun çok uzak yerlerinden hayvan taşımaya kalkanlar gereksiz bir zahmete girmesinler. Bu bazı kişilerin hoşuna gitmeyebilir ama milletin ve ülkenin geleceği açısından bunların mutlaka olması gerekiyor. Artık bireysellikten çıkmamız gerekiyor"
ANKARA POLATLI HABER DİŞİ KURBAN SATIMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi