Tarhan, Zorunlu Trafik Sigortası Esnafın Zararına


Tarhan, Zorunlu Trafik Sigortası Esnafın Zararına

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, zorunlu trafik sigortasının esnafın zararına olduğunu söyledi.

Tarhan, Zorunlu Trafik Sigortası Esnafın Zararına
Bu içerik 582 kez okundu.
 
 
Zorunlu trafik sigortasında havuz sisteminin esnafa fayda değil zarar getireceğini belirten Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, “40 yıldır trafikte olup tek bir kazası bile olmayan esnafı riskli olarak kabul etmek sigorta mantığına da adil bir sigorta sistemine de ters. Bu sistem çözümden çok sorun yaratır. Kalıcı çözüm için kazaların azalmasını sağlayacak politikalar üretilmeli” dedi.
 
40 YILDRI KAZA YAPMAYAN ŞOFÖR RİSKLİ
 
Yeni başlayacak olan havuz sisteminde tek amacın sigorta şirketlerinin poliçe düzenlemekten kaçınmasının önüne geçmek olduğunu ifade eden Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Havuza giren tüm ticari araçların sigorta primleri yüzde 5,9 ile yüzde 27,3 oranında artacak. Belki kaza sayısı fazla olanın primi daha fazla artacak ama hiç kaza yapmayanınki de artacak. Dolayısıyla havuz sistemi, esnafın trafik sigortası primini artırmaya yarayacak. Oysa çözüm prim artışından önce kazaların azaltılması için politikalar üretmekte” şeklinde konuştu.
 
İSTANBUL'DAKİ RİSK İLE AĞRI, BAYBURT ve POLATLI'DAKİ RİSK BİR DEĞİL
 
Yıllardır Türkiye’nin her yerinde kaza riskinin aynı olmadığını söylemeye çalıştıklarının altını çizen Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, “İstanbul’daki taksici ile Ağrı’daki taksici aynı riske sahip değil. Bırakın farklı illeri, Ankara’nın merkezindeki taksici ile Ankara’nın Polatlı ilçesindeki taksici de aynı riske sahip değil. Madem risk grubuna göre prim belirleyen bir sistem getirilmek isteniyor, o zaman bölgesel olarak da riskler tespit edilmeli ve ona göre farklı tavan fiyatlar belirlenmeli” ifadelerini kullandı.
ANKARA POLATLI HABER ŞOFÖRLER ODASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!