Başbakan Yıldırım, Ankara’ya Yüksek Hızlı Trenle Döndü


Başbakan Yıldırım, Ankara’ya Yüksek Hızlı Trenle Döndü

Başbakan Binali Yıldırım, Polatlı ziyaretinin ardından Ankara'ya Yüksek Hızlı Trenle döndü. Ulaştırma bakanlığı görevinde iken açılışını yapılan yüksek hızlı tren seferleri ile Ankara’ya dönen Başbakan Yıldırım hızlı trenin son durumunu ve seferlerin duru

Başbakan Yıldırım, Ankara’ya  Yüksek Hızlı Trenle Döndü
Bu içerik 1698 kez okundu.
 
Başbakan Binali Yıldırım, Polatlı ziyaretinin ardından Ankara'ya Yüksek Hızlı Trenle döndü. Ulaştırma bakanlığı görevinde iken açılışını yapılan yüksek hızlı tren seferleri ile Ankara’ya dönen Başbakan Yıldırım hızlı trenin son durumunu ve seferlerin durumunu da bizzat görmüş yerinde incelemiş oldu.
 
 
Başbakan Yıldırım, Polatlı'daki ziyaretlerinin ardından dönüş için Polatlı Yüksek Hızlı Tren Garı'na gitti. Garın girişinde kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Yıldırım, daha sonra gara girdi. Yıldırım'ın, bu sırada kendisini görüntüleyen kameramanlara, “ Hiç trene binen adam görmediniz mi?” diye espiri yaptı.
Başbkan Yıldırım’ı Vekil Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Mürsel YIldızkaya, Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Demirel, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe teşkilat mensupları hep birlikte tren garından yolcu ettiler.
 
POLATLI TARİHSEL İÇGÜDÜSÜ DE YÜKSEK BİR İLÇE
 
Peronda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ile banka oturan Yıldırım: “ Bu hafta cuma namazı için Polatlı'yı seçmenizin özel bir nedeni var mıydı?” sorusu üzerine, “ Polatlı, biliyorsunuz darbe girişimine karşı en önce harekete geçen, tarihsel iç güdüsü de yüksek bir ilçe. 
Sakarya Meydan Muharebesi burada oldu. Polatlılı vatandaşlar, Topçu ve Füze Okulu'ndan çıkan isyancıları, darbecileri yolları kapatarak durdurdular, büyük kahramanlık gösterdiler. 15 Temmuz'un sene-i devriyesi olması münasebetiyle hem o duyguyu canlı tutmak hem de şehit olan Polatlılı vatandaşlarımızın ailesini ziyaret etmek için Polatlı'yı tercih ettik.” ifadelerini kullandı.
 
POLATLI İÇ ANADOLU'NUN BUĞDAY AMBARLARINDAN BİR TANESİ
 
Bölgede hasat mevsimi olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Burası İç Anadolu'nun buğday ambarlarından bir tanesi. Üreticilerimizin, çiftçilerimizin sorunlarını dinleme fırsatı bulduk. Bir süre önce burada bir sel felaketi yaşandı. Onunla ilgili de bilgi aldık. Yardımlar yapıldı, ilave talepler var mı, yok mu? Onları öğrenmiş olduk.” dedi.
 
BİRAZ ESKİ GÜNLERİ YAŞAMAK İSTEDİK
 
Ankara'ya neden trenle döndüğünün sorulması üzerine Yıldırım, “ Biraz eski günleri yaşamak istedik.” diye konuştu. Yıldırım, “ Daha önce tren beklemiş miydiniz?" sorusuna ise "Tren çok bekledik, tren de bizi çok bekletti ama artık değil.” karşılığını verdi.Başbakan Binali Yıldırım daha sonra 91216 sefer sayılı Konya-Ankara yüksek hızlı trenine binerek, Ankara'ya gitti.Başbakan Binali Yıldırım'a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara Valisi Ercan Topaca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Akış, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ile Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri eşlik etti. Bakanlık yetkilileri yol boyunca güzergaha ilişkin Başbakan Binali Yıldırım'a bilgi aktardılar.  
ANKARA POLATLI HABER BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM YHT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI