PANCARA KARŞI LOBİ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ


PANCARA KARŞI LOBİ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ

Mısırdan yapılan şeker lobisi yine devreye girdi. Piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen iddialarla NBŞ kotasının artırılmasını talep eden nişasta bazlı şeker lobisi, ülkede nişasta bazlı şeker açığı bulunmamasına rağmen NBŞ kotalarının artırılmasını talep etti

PANCARA KARŞI LOBİ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ
Bu içerik 1022 kez okundu.
Mısırdan yapılan şeker lobisi yine devreye girdi. Piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen iddialarla NBŞ kotasının artırılmasını talep eden nişasta bazlı şeker lobisi, ülkede nişasta bazlı şeker açığı bulunmamasına rağmen NBŞ kotalarının artırılmasını talep etti.
 
ABD'nin gıda devi Cargill'in Türkiye'de kotasız üretim yapması için ortak basın açıklaması yaptılar. Şekerli Mamul Sanayicileri Derneği (ŞEMAD), Susam, Tahin, Helva ve Reçel İmalatçıları Derneği (SUTHER) ve Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği (NÜD) ortak bir basın açıklaması yaparak, nişasta bazlı şekerlerin kotasının kaldırılmasını talep etti. Açıklamanın zamanlaması ise dikkat çekti. Nişastacılar yine her yıl olduğu gibi bu yıl da kotaların yüzde 50 oranında artırılmasını talep ederken, ilgili talep Bakanlar Kurulu gündeminde bulunuyor.
 
GÖZLERİ ŞEKER PANCARINDA
 
Tütünde olduğu gibi Türkiye'nin şeker pancarı üretiminden elini çekmesi için her yol deneniyor. Ülkede şeker açığı bulunmamasına rağmen nişasta bazlı şeker lobisi yine hareke geçti. 2016 ve 2017'de şeker pancarı açısından çok verimli geçmesinden dolayı beklentilerin üzerinde şeker üretildi. Bu gerçeği görmezlikten gelen nisaşta bazlı şeker lobisinin ülkede şeker açığı varmış gibi gösterip mısırdan üretilen NBŞ'nin kotalarının artırılmasını talep etmesi dikkat çekti.
 
 
ANKARA POLATLI HABER PANCAR LOBİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI