15 TEMMUZ POLATLI İÇİNDE TÜRKİYE İÇİNDE BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR


15 TEMMUZ POLATLI İÇİNDE TÜRKİYE İÇİNDE BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR

Başbakan Binali yıldırım sürpriz bir ziyaret ile Polatlı’ya geldi. Ramazan ayı içerisine gerçekleştirilmesi beklenilen ziyareti yoğun programı nedeniyle gerçekleştiremeyen Başbakan Yıldırım sürpriz bir şekilde dün gerçekleştirildi.

15 TEMMUZ POLATLI İÇİNDE TÜRKİYE  İÇİNDE BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR
Bu içerik 1394 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Başbakan Binali yıldırım sürpriz bir ziyaret ile Polatlı’ya geldi. Ramazan ayı içerisine gerçekleştirilmesi beklenilen ziyareti yoğun programı nedeniyle gerçekleştiremeyen Başbakan Yıldırım sürpriz bir şekilde dün gerçekleştirildi.
 
Cuma namazını Çarşı Camiinde Polatlılı vatandaşlar ile kılan Başbakan Binali Yıldırım vakit namazı sonrası cenaze nemalarına da katıldı. Namaz sonrası ailelere başsağlığı dileyen Yıldırım Basın mensuplarına açıklamada bulundu. Bşbakan Binali Yıldırım'ın Polatlı'da  kıldığı cuma namazına Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin çevre ilçelerin ilçe başkanları ilçe protokolü ve AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir katıldı. 
 
 
Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazını Polatlılı vatandaşlar ile birlikte Çarşı Camiinde kıldı. Yıldırım namaz sonrası cenaze namazlarına da bizzat katılıp ailelere başsağlığı dileklerini iletti. Namaz sonrası esnaf ile bir araya gelen Yıldırım basın mensuplarına yaptığı açıklamada ülke gündemini ve Polatlı gündemini değerlendirdi.  Cuma namazı çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım Başbakan, sonuçsuz kalan Kıbrıs müzakereleri için “KKTC ve Türkiye elinden geleni yaptı” dedi. CHP'nin sözde adalet yürüyüşüne ilişkin değerlendirmede bulunan Başbakan Yıldırım, "Artık kabak tadı verdi. Bu işi bitirmeleri lazım. İşi başka yerlere taşırlarsa bu iyi niyetten çıkar" ifadelerini kullandı.
 
KUZEY KIBRIS TÜRK HEYETİ, ELİNDEN GELENİ YAPTI
 
Başbakan Binali Yıldırım, Kıbrıs müzakerelerinde anlaşmaya varılamamasına ilişkin, “ Sağlık olsun. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk heyeti, elinden geleni yaptı. Güney Kıbrıs Rum tarafı, AB üyesi olmanın verdiği rahatlık ile maalesef çözüm konusunda beklenen yapıcı tutumu göstermedi, göstermiyor. Güvenlik ve garanti konusu hayati öneme sahip bir gevşeme söz konusu değil. Ne zaman ister BM ister başka organizasyonlar adada kalıcı, eşit paylaşımı esas alan bir çözümü arzu ederlerse biz daima yapıcı olmaya devam edeceğiz. Olmaması halinde de dünyanın sonu değil. Hayat devam ediyor. Gereken ne ise bugüne kadar Kuzey Kıbrıs'a yaptıklarımız bundan sonra da aynı şeklinle devam edeceğiz”  dedi.
 
BİR GEVŞEME SÖZ KONUSU DEĞİL
 
Başbakan Binali Yıldırım, Kıbrıs müzakerelerinde anlaşmaya varılamamasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “ Yapıcı olamaya başından beri gayret etti. Gerçekten çözümü samimiyetle isteyen taraf olduğunu hem BM, Avrupa Birliği'ne diğer garantör ülkelere çok açık bir şekilde gösterdi. Ancak 2004'te yapılan referandum sonrası Güney Kıbrıs tarafının tek taraflı olarak AB'ye tam üye yapılması aslında bugünlerin alt yapısını hazırlamış oldu. Güney Kıbrıs Rum tarafı, AB üyesi olmanın verdiği rahatlık ile maalesef çözüm konusunda beklenen yapıcı tutumu göstermedi, göstermiyor. Bizim açımızdan olmazsa olmazımız hangi çözüm elde edilirse edilsin hangi konuda anlaşmaya varılırsa varılsın geçmiş yıllardaki acıların tekrarlanması için güvenlik ve garanti konusu hayati öneme sahip bir gevşeme söz konusu değil. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin orada yaşayan kardeşlerimiz hukukunu korumak için uluslararası hukuktan doğan bütün haklarını sonuna kadar kullanacaktır. Ne zaman ister BM ister başka organizasyonlar adada kalıcı, eşit paylaşımı esas alan bir çözümü arzu ederlerse biz daima yapıcı olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.  
 
ARTIK KABAK TADI VERDİ
 
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşüne ilişkin açıklamasında: “ Hiçbir ihbar göz ardı edilmeden gereken her şey yapılıyor. Güvenlik güçlerimiz bu yürüyüşte bir provokasyonla karşılaşılmaması için büyük çaba sarf ediyor. Özellikle itinalı davrandıklarını söylemek isterim. Ancak bu iş maksadına erişti. Daha fazla sürdürmenin anlamı yok. Ana muhalefet partisinin genel başkanı açıklamasını yaptı. Yarın bu eylemi tamamlayacaklarını ifade etti. Umud ederim herhangi bir kötü niyetli girişime fırsat vermeden bu eylemi tamamlamış olurlar. Tabi bundan sonra bu işte ısrar etmek hem yollarda, meydanlarda vatandaşa eziyet olur, aynı zamanda da ana muhalefet partisine ve genel başkanına bir eziyete dönüşebilir. Bizim tavsiyemiz hep beraber adaletin daha iyi işlemesi için gayret edelim. Ancak bunun yeri yollar değildir, yürüyüş değildir. Bunun yeri meclistir. Bir araya geleceğiz, konuşacağız. İşleri daha iyi hale nasıl getiririz Bunun çaresine bakacağız. Artık kabak tadı verdi. Bu işi bitirmeleri lazım. İşi başka yerlere taşırlarsa bu iyi niyetten çıkar.” ifadelerine yer verdi.
 
15 TEMMUZ POLATLI İÇİNDE TÜRKİYE İÇİNDE DEMOKRASİNİN ZAFERİ ANLAMINA GELİYOR
 
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım Polatlı’nın o gece gösterdiği cesaret ve başarı örneğine de dikkat çekti. Yıldırım konuya istinaden : “ Bir hafta sonra 15 Temmuz'un yıldönümü. 15 Temmuz Polatlı içinde Türkiye içinde demokrasinin zaferi anlamına geliyor. Alçak darbecilerin kaybetmesi anlamına geliyor. Bu vesile ile Polatlı halkı özellikle burada harekete geçen o darbecilere karşı ortaya koyduğu cesaret ve vatan sevgisi her türlü taktirin üzerindedir.  Bir kez daha şunu ifade etmek isterim ki; Rabbim ülkemize bu ve buna benzer bir felaketi bir daha göstermesin. Eğer böyle bir çılgınlığı tekrarlamak isteyen olursa bilsinler ki o gece olanların misli misli fazlası olacaktır. Bundan emin olsunlar ve akıllarını başlarına alsınlar.” şeklinde konuştu.
 
POLATLI ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNE KATKI ANLAMINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZ
 
Polatlı’da yaklaşık bir ay önce yaşanan sel felaket sonrası yapılması beklenilen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Yıldırım: “ Doğal afetlere yönelik sigorta sistemi uzun bir süreden beri hayata geçti buna rağmen bazı vatandaşlarımızın bu yöndeki tedbirleri salmadıklarını ve mağduriyet yaşadıklarını görüyoruz. Türkiye’nin her tarafından muhtelif zamanlarda afet oluyor. Devlet imkanları ile bu mağduriyetler giderilmeye çalışılıyor. Ancak bu geçici bir durumdur. Kalıcı olan sigorta sisteminin tavizsiz bir şekilde yaygınlaştırılması ve uygulanmasıdır. 
Bu anlamda milletvekillerimiz ve ilçe başkanımız ve diğer yetkililer ile birlikte burada yaşanan doğal felaket ile ilgili bize kapsamlı bir rapor sundular. Eldeki imkanlar içerisinde ilk elde ayni, nakdi yardımlar yapıldı. Bundan sonra ne gerekirse imkanlar dahilinde yapılmaya devam edilecek. Polatlı hem tarihi bakımdan hem de ülkemizin ekonomisine katkı anlamında çok önemli bir ilçemiz, dolayısıyla onların her türlü derdi bizim derdimizdir. “ dedi.
ANKARA POLATLI HABER BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı