Bursa’dan Bisikleti İle Yola Çıkan Yasin Karadavut Polatlı’ya Geldi


Bursa’dan Bisikleti İle Yola Çıkan Yasin Karadavut Polatlı’ya Geldi

Bursa’dan bisikletle yola çıkarak 15 Temmuz günü Ömer Halis Demir’in kabrine ulaşacak olan Yasin Karadavut, dün Polatlı’ya ulaştı.

Bursa’dan Bisikleti İle Yola Çıkan  Yasin Karadavut Polatlı’ya Geldi
Bu içerik 1181 kez okundu.
 
Bursa’dan hareket ederek 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halis Demir’in kabrinde sonuçlanacak olan, "Devlet Kuran Sultanlardan Devlet Kurtaran Şehide Yolculuk" projesi ve sloganıyla bisikleti ile yola çıkan Yasin Karadavut, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’i ziyaret etti. 
 
Karadavut, Bursa Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret ederek başladığı yolculukta, İnegöl’de Baba Sultan Hazretleri Türbesini,  Domaniç’te Hayme Hatun Türbesini, Bilecik de Şeyh Edebali Türbesini, Söğütte Ertuğrul Gazi Türbesini ve son olarakta Eskişehir de Yunus Emre Türbesini ziyaret ederek yolculuğuna devam ediyor. 
 
Karadavut, Ankara da külliye ve gazi meclisine uğrayarak daha sonra Aksaray üzerinden 15 Temmuz’un yıl dönümünde Şehit Halis Demir’in kabrinde olmayı hedefliyor. 
Karadavut; “ Amacım 15 Temmuz ruhunu gençlerimize spor ruhu ile aktarmak. Onların akıllarında daha kalıcı olan izler bırakmak, milli ve manevi değerlerimizi yeni nesillerimize bu vesile ile aktarmaktır.”ifadelerini kullandı.
 
DEMİR: 15 TEMMUZU UNUTTURMAYACAĞIZ
 
AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir tarafından kabul edilen Karadavut, yolculuğun çok güzel geçtiğini ifade etti. Ziyaret kapsamında konuşan Demir; “ Arkadaşımızın başlatmış olduğu 15 Temmuz şehitleri için yapmış olduğu bu spor ile karışık bu hareketi memnuniyetle karşılıyoruz. 
15 Temmuz Türk tarihinde unutulmayacak ve unutturulmayacak bir olaydır. Biz darbelerle anılan bir ülkeydik. Şimdiye kadar yaptıkları bütün darbeler başarılı oldu. İlk kez bir darbe girişimi halkın darbesi ile durduruldu. 15 Temmuzu unutturmayacağız.”dedi.
ANKARA POLATLI HABER YASİN KARADAVUT 15 TEMMUZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK  ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL  FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ