Özel, Polatlı’da Çekilecek Filmle İlgili Alınan Kararlar Hayata Geçirilmeli


Özel, Polatlı’da Çekilecek Filmle İlgili Alınan Kararlar Hayata Geçirilmeli

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel Eğitim ve Kültür Komisyonunda hazırlanan komisyon raporunu okumak üzere temmuz ayı ikinci belediye meclis toplantısında kürsüye çıktı.

Özel, Polatlı’da Çekilecek Filmle İlgili Alınan Kararlar Hayata Geçirilmeli
Bu içerik 1791 kez okundu.
 
MHP Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel eğitim ve kültür komisyonun temmuz ayı ikinci toplantısına hazırladığı komisyon raporunu okumak ve meclis üyelerinin görüşlerine sunmak için kürsüye çıktı. Özel Konuşmasında Polatlı’da çekilmesi planlanan tarihi konuların ön planda olacağı film ile alakalı çalışmalara yardımcı olmak için gerekli hazırlıkların başlaması gerektiğini söyledi.
 
Sakarya Zaferi ve Anadolu Bacıları Filmi Çekilecek
 
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel konuyla ilgili konuşmasında : “ Sakarya Zaferi ve Anadolu Bacıları “Bacıyan-ı Rum”  filmlerinin etüt senaryo mekan plato çalışmaları Polatlı da başlıyor. Yaşadığımız zaman dilimini milenyum, üçüncü bin yıl olarak isimlendiren dünyanın ortak aklı, yer kürenin düşünen sakinlerine yepyeni misyonlar yüklemiştir. Bizim yani yerel yönetimlerin bu görevlerinde önde gelen sorumlulukları özellikle öne çıkmaktadır. Soysal- toplumsal düşünceyi öne alan belediyecilik anlayış insanı ilgilendiren hemen her sahada kendisini bu nedenle öncelikli olarak sorumlu görmektedir. Ana başlıklar halin de çeşitli konu ve konumlarda sosyal- kültürel alanlarda ele alacağımız öncelikli konular için de görsel sanatların sinemacılık dalında öne çıkan iki gündem maddesini buraya taşımak istedik. Sakarya Zaferi ve Anadolu Bacıları “Bacıyan-ı Rum” bölgemizin görsel sanatlarında, sinema sanatları olarak Polatlımızın için etüt, yer, mekan, plato, senaryo, şu sıralar da gündem konusudur. İşte bu nedenle Sakarya zaferi ve Anadolu Bacıları sinema filmlerinin Polatlı Belediyesinin katkıları yöremizde çekilmesi ile Türkiye’nin sinemalarında Türk insanının gösterimine girebilmesi, Polatlı’mızın tanıtımı açısından birinci öncelikli konu olduğu gibi, Polatlı belediyesinin de kültürel oluşumların için de olması açısından ciddi önem arz etmektedir. Değişik zaman dilimlerin de eğitim ve kültür komisyon kararları olarak meclisimizce tasvip görüp kabul edilen ilgili hükümler uyarınca isimleri anılan Sakarya zaferi ve Anadolu Bacıları senaryo ve film çalışmaları görmek memnuniyet vericidir. 
 
Bu nedenlerle belediyemiz kültür müdürlüğü ve pota nın bu konuda ki çaba ve çalışmalarını takdirle karşıladığımızı ifade ederek, daha önce alınan diğer önemli kararların da aktive edilerek bir an önce hayata geçirilmesi meclisimizin takdir ve tasviplerine arz olunur.” dedi. 
ANKARA POLATLI HABER MHP MAHİR ÖZEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi