Bin 852 Öğrencinin Tercih Dönemi Başlıyor


Bin 852 Öğrencinin Tercih Dönemi Başlıyor

Lise eğitimlerine başlayacak öğrenciler heyecanla TEOG sınavlarına girdiler ve geçtiğimiz haftalarda sonuçlara eriştiler.

Bin 852 Öğrencinin Tercih Dönemi Başlıyor
Bu içerik 662 kez okundu.
 
Birkaç gün önce açıklanan YEP puanlarıyla yerleştirmeye esas puanlarını da edinen öğrenciler şimdi tercih telaşında. Ülke genelinde olduğu gibi ilçede lise adayı öğrenciler yakinen ilgilendiren bu önemli süreçte dikkatli tercih yapmak uzmanların önerisi.
 
ÖĞRENCİLERİN 25 OKUL TERCİH HAKKI VAR
 
Eğitim hayatlarında kademe atlayarak liseye başlayacak olan birçok öğrenci lise tercihlerini bekliyor. Lise tercihlerinin ne zaman başlayacağı kadar, nasıl yapılacağı da önem taşıyor. Sadece 25 okula kadar tercih yapabilecek olan öğrencilerin bu okulları özenle seçmesi gerekiyor.
 
BİN 852 ÖĞRENCİ TEOG MARATONUNDAKİ SON VİRAJA GİRDİ
 
İlçede 24 okuldan bin 852 öğrencinin TEOG maratonundaki son aşamasına sayılı günler kaldı. 14 Temmuzda başlayacak tercih maratonunda 24 Temmuzda sona gelinecek ve özel okullar ile meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin tercih tarihini beklemeden okula müracaat edip ön kayıt yaptırması gerekirken, kesin kayıt yaptıranların tercih hakkı yok olacak. Bu yıl puanların yüksek olması nedeniyle öğrenciler tercih yaparken puana göre değil yüzdelik dilime göre tercih yapmaları daha sağlıklı bir tercih olacağı uzmanlar tarafından sunulan önerilerin başında geliyor.
 
AÇIKTA KALAN ÖĞRENCİLER 11 AĞUSTOSU BEKLEYİN
 
Yüzdelik dilimi ve puanı düşük olup hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için yerleştirmelere yapılıp açık kontenjanlar ortaya çıktığında 11 Ağustos tarihinden sonra bir fırsat daha doğacak. 
ANKARA POLATLI HABER TEOG TERCİH 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi