AK Parti Eleştirdi MHP Savundu


AK Parti Eleştirdi MHP Savundu

Polatlı Belediye Meclisinin 2017 yılı temmuz ayı ilk oturumunda 30 derecenin üstendeki hava sıcaklığında yapılan toplantısında yapılan eleştiriler ile serin rüzgarlar esti.

AK Parti Eleştirdi MHP Savundu
Bu içerik 2422 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Polatlı Belediyesi tarafından yapılan projelerin eleştirildiği toplantıda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Yaşar Cüneyt Sertel Sosyal tesisinin yapılış amacının dışında kaldığını ve ticari bir merkeze dönüştürüldüğü konusunda görüşlerini iletirken Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya istinaden Polatlı’da vatandaşın yemek yiyebileceği nezih bir mekan kazandırılmak için böyle bir çalışmayı yaptıklarını dile getirdi ve : “Yaptığımız çalışmalardan halk memnun. Oraya giden adam çorbacıya gitmiyor ki oraya giden adam müteahhitler filan gidiyor” diye konuştu.
 
GÜZEL BİR TESİS KAZANDIK AMA ŞEHİTLİĞİ KAYBETTİK
 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Yaşar Cüneyt Sertel Sosyal tesislerinin amacına uygun olarak yapılmadığını ve açılış esnasında yapılan törenin konsepte uygun olmadığı yönünde eleştirilerini dile getirdiği konuşmasında :  “ Emekliler sosyal tesisleri ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Prensip olarak şehir içinde tek bir ağacın bile kesilmesine karşıyım. O manada yapıldığı zamanda olduğu gibi şimdide eleştiriyorum. Güzel bir tesis kazandı onu kabul ediyorum. Ama biz şehitliğin ruhunu, şehitliği kaybettik. Güzel bir tesis kazandık ama şehitliği kaybettik. Dünyanın hiçbir yerinde şehitlik içerisinde böyle bir tesis yok. Şehitlerimizin ruhuna bir Kur’an’ı Kerim okunmasını beklerdik ama bunun yerine davul zurna ile bir açılış yapıldı sosyal tesisin açılışında. Hem sivil toplum kuruluşlarının hem de belediyemizin esnaflarımıza tüccarlarımıza rakip olarak görev yapmasında, kuruluşlar kurmasını da doğru bulmuyorum yine de hayırlı uğurlu olsun. Gençlik merkezi yapılırken bunlarında göz önünde bulundurulmasını talep ediyoruz. ” dedi.
 
MADDE BAĞIMLILIĞI HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ OLAN ÇOK CİDDİ BİR KONU
 
Madde bağımlılığı konusunda yapılan çalışmaları, yapılamayan çalışmaları ve yapılamayan çalışmaların nedenlerini anlatan Yaşar: “  Madde bağımlılığı konusu toplumun sosyal yapısını bozan bizi çürüten her şeyden daha önemli olan çok ciddi bir konu. Geçmiş dönemde belediye meclisinin madde bağımlılığı komisyonu güzle işler yaptı. Maalesef bir patlama sonucunda bu çalışmalarımıza ara verdik. Daha sonra kent konseyi de bu konuya eğildi ve çalışmalar yaptı. Biz bu işin içine atladığımızda son derece ciddi bir konu olarak gördüğümüzde kent konseyinin bunu tek başına kent konseyinin inisiyatifine bırakmamak ve kent konseyine omuz olmak için belediye meclisimiz de madde bağımlılığı komisyonu kurmak için öneride bulunduk meclis üyelerimizde kabul ettiler. İlk toplantımızı kent konseyimizle yapmak istedik ki görev dağılımı yapalım kent konseyi bu işin neresinde duracak meclis komisyonu neresinde duraçsak ayırt edelim istedik ama gereksiz bir alınganlık veya yanlış anlaşılma oldu. Bunu pek meclis komisyonunun inisiyatifine bırakılmak istenilmediğine dair bir his edindik bizde bu konuda kendimizi biraz geri çektik. Kent Konseyi bu konuda çalışmalarını yürütsün bizden istekte ve yardım talebinde bulunursa bizde o zaman devreye girelim diye de çalışmalarımızı askıya aldık.” diye konuştu.
 
 
SON YILLARIN EN BÜYÜK HAMLESİNİ YAPTIK
 
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Tekin Çelik Polatlı’nın üniversiteleşme konusunda Kent Konseyinin yaptığı çalışmalar hakkında :  “Polatlı’mızın Üniversite konusunda, il olma konusunda, gazilik beratı konusunda en başta birlik beraberlik içinde hareket etmenin gerekli olduğu hepimizin fikri hepimizin düşüncesi. Kent konseyi olarak bir önceki dönemde serpil Öztürk başkanımızın başkanlığında yürütülen üniversite çalışma grubu ile son yılların en büyük hamlesini yaptık ve başardık.” şeklinde konuştu.
 
ÜNİVERSİTE ÇALIŞMA GRUBUMUZLA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
 
MHP’li Çelik konuşmasının devamında “ Sivil Toplum kuruluşlarının, belediyemizin, kaymakamımızın başkanlığında biz üniversite ile ilgili talebimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına biz bu isteğimizi ifade ettik. Bu durum Polatlı’mızın son zamanlarda başardığı en önemli işlerden biri idi. Üniversite çalışma grubumuzla çalışmalarımız devam ediyor. Birlikte ileriye sloganı ile bu çalışmalarda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu yapmaya hazırız.  Gazi Üniversitesi dekanı buraya atandığı zaman hayırlı olsun ziyaretine gittiğimizde şunu söylemişti eğer Yıldırım Beyazıt üniversitesi kuruldu ise bunda Akyurt Kent Konseyinin çok önemli bir görevi var demişti.” ifadelerine yer verdi.
 
ÇOCUKLARIMIZA SEVGİMİZİ GÖSTERMEKTEN KAÇINMAMALIYIZ
 
Madde bağımlılığı konusunda kent konseyi olarak yaptıkları projelerden bahseden Çelik: “ Madde bağımlılığı ile ilgili mücadelede bir madde kullananlar birde madde kullanmayıp risk altında olanalar olarak iki bölümde değerlendirmek gerekiyor. İşin doğrusu madde kullananlara yapılacak şeyler sınırlı ve profesyonelce yapılması gereken konular. Amatemin bu konuda çalışmaları var biz bu konuda sadece yönlendirme yapabiliyoruz. Emniyetin yapacağı çalışmalar var, birlikte hareket ederek bu insanların daha fazla madde bağımlılığına bulaşmaları ve kurtulmaları için tedbirlerin alınması gerekiyor. Madde bağımlılığı kullanımının önüne geçmek ve tedbirlerimizi almak için çocuklarımıza olan sevgimizi göstermekten kaçınmamalıyız. Biz kent konseyi olarak madde bağımlılığı ile ilgili çalışmalarımızı durdurmuş ve yavaşlatmış değiliz. Çocuklarımızın madde bağımlılığı mücadele anlamında yapabileceğimiz en önemli konular çocuklarımızı bilime, sanata, ilime, spora yönlendirmek.” dedi ve kent konseyi olarak öğrencilere yönelik yapılan penaltı ve Polatlı mucidini arıyor yarışmalarını anlattı.
 
ÇOCUKLARIMIZA SEVGİMİZİ BELLİ EDELİM
 
Çelik sözlerine şu ifadeler ile son verdi : “ Çocuklarımıza sevgimiz belli edelim, biz toplum olarak çocuklarımızı seviyoruz ama çok belli etmiyoruz. Çocuklarımıza sevgimizi belli edelim. Onlara iyi ki benim oğlumsun, iyi ki benim kızımsın şeklindeki sevgi sözlerini onlardan esirgemeyelim.”
 
ÇORBACIYA GİDEN ADAM ORADA YEMEK YEMİYOR ZATEN
 
Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Yaşar’ın yaptığı eleştirilere cevaben yaptığı açıklamada Cüneyt Sertel Sosyal Tesisinde bulunan restoranda her kesimin yemek yiyemediğini dile getirdi ve   : “ Yaptığımız çalışmalardan halk memnun. Oraya giden adam çorbacıya gitmiyor ki oraya giden adam müteahhitler filan gidiyor. Onun ötesinde bizi kesinlikle Kur’an’ı Kerimle itham etmeyin. Öyle bir gücünü yok, öyle bir yetkiniz yok. Kur’an’ı Kerimle açsaydınız dua ile kapatsaydınız zaten öyle yapıyoruz. Mehteranla açıyoruz. Sen açılışa gelmiyorsun yapmadınız diyorsun nerden biliyorsun olmadığını? İfadelerine yer verdi.
 
ORASI ŞEHİTLİK DEĞİL, ORASI ŞEHİTLER PARKI
 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yaşar’ın Şehitler Parkı içerisine yapılan tesis nedeniyle şehitlik maneviyatının yitirildiği ile ilgili görüşlerini istinaden Başkan Yıldızkaya: “Orası şehitlik değil, orası şehitler parkı, şehitler bir üstünde. Bizim aziz şehitlerimizin muhterem naaşları o yukarıdaki arazide duruyor. 
Orası sembolik bir park. Çocuklar orada ders çalışıyor rahatsız olan var mı, hacı teyze orada namaz kılıyor siz bundan neden rahatsız oluyorsunuz. “ dedi.
 
KENDİ İLGİSİZLİĞİNİZİ KENT KONSEYİNİN ÜZERİNE YIKMAK
 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Yaşar’ın Madde bağımlılığı komisyonunun çalışmalarına ara vermesine gerekçe olarak sunulan mazeretler ile ilgili Başkan Yıldızkaya : “ Madde bağımlılığı konusunda komisyon kuralım diyen sizsiniz. Kent konseyinin bir çalışması olduğunu bile bile kurdunuz. Komisyon ne yapıyor ulaşamıyoruz. Kendi ilgisizliğinizi kent konseyinin üzerine yıkmak olmaz.” 
ANKARA POLATLI HABER MHP AK PARTİ BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI