ATAK 1 YIL ÖNCE BAŞLAYAN SERBEST BÖLGE KONUSU MECLİSTE GÜNDEME GETİRDİ


ATAK 1 YIL ÖNCE BAŞLAYAN SERBEST BÖLGE KONUSU MECLİSTE GÜNDEME GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye meclis Üyesi Mithat Atak Belediye meclisinin temmuz ayı oturumunda gündem dışı söz alarak çıktığı kürsüde Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nin serbest bölge olması ile ilgili son durum hakkında ve Polatlı’nın üniversite

ATAK 1 YIL ÖNCE BAŞLAYAN SERBEST BÖLGE KONUSU MECLİSTE GÜNDEME GETİRDİ
Bu içerik 1353 kez okundu.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye meclis Üyesi Mithat Atak Belediye meclisinin temmuz ayı oturumunda gündem dışı söz alarak çıktığı kürsüde Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nin serbest bölge olması ile ilgili son durum hakkında ve Polatlı’nın üniversite olma konusunda ilerlemesi gereken yolu dile getirdi.
 
 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aysel Demir ise konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getirdi Polatlı’nın üniversiteleşme konusunda hep birlikte adım atması gerektiğini de sözlerine ilave etti.
MHP Belediye Meclis Üyesi Mithat Atak : “ Bundan bir yıl kadar önce organize sanayide serbest bölge ile ilgili çalışma görevi almıştım. Bu konuyla ilgili bilgi vermek istiyorum. Serbest bölge olmayla yurt dışına ücretsiz vergisi düşük satışlarda kolaylık sağlanıyor ama Polatlı da organize sanayide yurt dışından döviz getiren bir tek Bozkurt Zücaciye varmış. Onun haricinde şişe cam bile yurt dışına satış yapmıyor.  
Bizim burada eğer Polatlı da yurt dışına ürün satacak bir firma olursa ya da tarım ürünleri sayın bakan yetkileri serbest bölge yapmaya hazır olduklarını söylediler. Yeter ki yurt dışına malzeme satabilecek bir kuruluşumuz olsun. Mesela Konya da Torku gibi.” dedi.
 
35 İLDEN BÜYÜK  DURUMDAYIZ
 
Polatlı’nın il olma konusundaki görüşlerini paylaşan MHP Belediye Meclis Üyesi Atak : “ Son günlerde Cumhurbaşkanımız da açıklama yaptı. Türkiye de 48 tane ilde üniversite kurulacak. Üniversitemiz olmayan ilimiz kalmayacak dedi. Biz de Polatlı olarak yıllardır üniversite çalışmaları için uğraşıyoruz. Birlik ve beraberlik için de tekrardan bu konudaki çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor.  Başkanımız Gazi Üniversitesi ile irtibatlılarını sürdürmektedir. Bu iş bayağ hızlanmış durumda. Sadece YÖK’e baskı yapılarak karar alınmasını bekleyeceğiz. Onun dışında Polatlı olarak tüm altyapımız buna hazır durumda. Meclis onayladıktan sonra plan bütçeden onay çıkacak ve Polatlı Üniversitesi oluşacak.  İl konusu gündemde. Polatlı Ankara içerisinde yüzde 14 toprak büyüklüğüne yüzde 2,5 nüfus büyüklüğüne sahip. Türkiye genelinde merkez nüfusu olarak yüzde 21 ama köyleri ile beraber 35 ilden büyük durumdayız.” diye konuştu.    
 
ANKARA POLATLI HABER ÜNİVERSİYE BELEDİYE MECLİSİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI