TERMİNAL ESNAFININ TAHLİYE SÜRESİ DOLDU ŞİMDİ NE OLACAK


TERMİNAL ESNAFININ TAHLİYE SÜRESİ DOLDU ŞİMDİ NE OLACAK

Polatlı Postası Gazetesi’nin 13 aralık 2016 tanihli sayısında sür manşetinden duyurarak gündeme taşıdığı “Terminal tahliye kararı tepki çekti!” başlıklı haberinin ardından, şehir terminali yeniden gündeme geldi.

TERMİNAL ESNAFININ TAHLİYE  SÜRESİ DOLDU ŞİMDİ NE OLACAK
Bu içerik 2762 kez okundu.
 
Polatlı Postası Gazetesi’nin 13 aralık 2016 tanihli sayısında sür manşetinden duyurarak gündeme taşıdığı “Terminal tahliye kararı tepki çekti!” başıklı haberinin ardından, şehir terminali yeniden gündeme geldi. 
 
Polatlı Belediyesi’nin yeni belediye binasını yapacağı Polatlı şehir terminalindeki esnafların tahliyesi için verdiği süre doldu. 30Haziran 2017 tarihine kadar terminal esnafına 15 günylük tahliye süresi tanıdığını tüm terminal esnafına gönderdiği yazıyla duyuran Polatlı Belediyesi, resmi tüm duyurularını ve tebliğlerinin ardından şimdi esnafın tahiyesini bekliyor.
 
ESNAFLAR ŞAŞKIN
 
Polatlı Belediyesi’nin tahliye karırı tebliğinde belirtiği süre için son 10 gün ve terminal esnafı şimdi kara kara nereye taşınacağı düşünüyor.İddiaya göre Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldtızkaya, terminal binasının 200 metre ilerisinde bulunan bir mevkiye prefabrik bir yapıda terminal kurarak buraya taşınmalarını önerdiğini çünkü yetkinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirttiği söyleniyor. Yine bir diğer iddiada Ankara Büyükşehir Belediyesi kurmaylarının Polatlı Belediyesi’nin kendilerine şehir terminali yapmak için yer göstermediği bahanesini sunduğu belirtiyor.
Tüm bu gelişmelerin ışığında ise pek çok şehirlerarası olun bağlantısı olan E-90 ve D-100 karayollarının geçtiği Polatlı’da terminal esnafı şimdi kara kara ne yapacağını düşünüyor.
 
YIKIM KARARI ÇIKTI AMA KİMSE ESNAFA YER GÖSTERMİYOR
 
Polatlı Belediyesi bundan tam 6 ay önce terminal esnafına tahliye kararını bildirmiş ve tüm gerekli resmi yazışmaları yapmıştı. Ancak esnaflar şu anda kendilerine bir yerin gösterilmediğini ve yeni bir terminalin yapılıp yapılmayacağını bilmediklerini söylüyorlar. Hal böyle olunca 150 bin nüfuslu Polatlı’da şehir terminalinden adeta iz kalmayacak gibi görünüyor. Terminal esnafı ise siyasetçilerin bu kouda uzlaşması ve topu sürekli birbirlerine atmaması gerektiğini söyleyerek destek bekliyorlar.
ANKARA POLATLI HABER TERMİNAL YIKIM KARARI 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK  ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL  FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ