Polatlılı Güngör, 15 Temmuz O Gece Belgeselini Çekti


Polatlılı Güngör, 15 Temmuz O Gece Belgeselini Çekti

NTV kameramanı Polatlılı Yasin Güngör 15 Temmuz darbe girişimi gecesi çektiği görüntüleri belgesel haline getirdi ve o gece yaşananları anlattı.

Polatlılı Güngör,  15 Temmuz O Gece Belgeselini Çekti
Bu içerik 2298 kez okundu.
Gazetecilerin gözünden ‘15 Temmuz o gece belgeseli ‘  Polatlılı kameraman Yasin Güngör tarafından çekildi ve o gece yaşananlar anlatıldı. TRT haber ekranlarında yayınlanan belgesel sosyal medyada da çok fazla kişi tarafından izlendi.
 
15 Temmuz darbe gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisinde çektiği görüntüleri ve o gece yaşadıklarını anlatan Polatlılı kameraman Yasin Güngör darbenin yıl dönümünde kamuoyu ile paylaştı. Güngör, darbe girişi gecesinde yaşadıkları zorlukları ve sonrasındaki gözlemlerini gazeteci gözüyle değerlendirdi. Güngör, TBMM’ye gittiği her anda gözünün önüne o gece yaşadıklarının geldiğini dile getirdi. 
 
FARLARIMIZI AÇMIŞ OLSAYDIK HEDEF GÖSTERİRDİK KENDİMİZİ
Güngör: “ 15 Temmuz gecesi neyin ne olduğunu bilmiyorduk başımıza ne gelir tahmin edemiyorduk.  O gece bir yandan da radyodan takip ediyorduk olayları. Meclisin Çankaya kapısında güvenlik noktasına ulaştığımız anda polislere kendimizi tanıttığımız sırada helikopterden silah sesleri gelmeye başladı, meclisi tarıyordu. Farlarımızı söndürerek meclise girmemiz söylendi. Farlarımızı açmış olsaydık hedef gösterirdik kendimizi. “
KAFAMIN ÜSTÜNDEN İKİ TANE KURŞUN GEÇTİ
Meclise girdikleri anda yaşadıklarını anlatan Güngör: hazırlıklarımızı yapıp malzemeleri indirdiğimiz esnada kafamın üzerinden geçen iki tane kurşun hissettim. Daha sonra oranın daha tehlikeli olduğunu düşünerek meclise girmemiz gerektiğini düşündük ve öylede oldu şeref kapısından içeri girdik ve tam esnada bir patlama daha oldu, ortalık çok karışıktı. Yayın esnasında polis arkadaş bize burası çok tehlikeli olmaya başladı yayını kesip aşağı inin dedi. Biz tam sığınaklara indiğimizde meclise büyük tahribatı veren bomba patladı. Aslında polis memuru arkadaşımız bize iyilik etti.” dedi.
 
KAMERAMI NEREYE ÇEVİRSEM ORADA BİR OLAY VARDI
15 Temmuz gecesinin çok uzun ve zor geçtiğini dile getiren NTV kameramanı Yasin Güngör: “ Mecliste çekim yaptığımız esnada kimse ne yaptığını bilmiyordu insanlarda büyük bir panik havası vardı. Kaçışan insanlar, şarjörünü değiştiren polisler, mevzi alan polisler meclis çalışanları, o kadar çok çekilmesi gereken yer vardı ki kameramı nereye çevirsem orada bir olay vardı. Şu an sorsanız bir film şeridi gibi geriyor belki ama o gece hiç bitmedi, çok uzundu” dedi.
 
15 TEMMUZ BENİM MESLEK HAYATIMDA YAŞADIĞIM EN ACI TECRÜBE İDİ
16 Temmuz sabahı gördüklerini anlatan Güngör: “ Gece çektiğim görüntülerin devamını merak ettim ve gidip görmek istedim. Meclise gittiğimde o gece gördüğüm görüntünün esamesi okunmuyordu bambaşka idi. yıkılmış bir meclis vardı. Şu an bile her meclise gittiğimde şeref holünden geçtiğim her zaman o dakikalar aklıma geliyor. Kafamızın üzerinden geçen kurşunlar ve meclisin o hali gözümün önünden geçmiyor. 15 Temmuz benim meslek hayatımda yaşadığım belki de en acı tecrübe idi o dakikaları hiç unutamam. Umarım bir daha milletimiz böyle anlar yaşamaz bizde çekmeyiz.” dedi. 
ANKARA POLATLI HABER 15 TEMMUZ DARBE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi