GÜNGÖR: 30 HAZİRAN BİR MİLAT BU FIRSATI AVANTAJA ÇEVİRELİM


GÜNGÖR: 30 HAZİRAN BİR MİLAT BU FIRSATI AVANTAJA ÇEVİRELİM

GÜNGÖR: 30 HAZİRAN BİR MİLAT  BU FIRSATI AVANTAJA ÇEVİRELİM
Bu içerik 585 kez okundu.
 
Esnaf ve sanatkârların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun yürürlüğe girdiğini belirten Polatlı marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör “Başvurular 30 Haziran'da, ilk taksit ödemeleri 31 Temmuz'da bitecek.
 
Daha önce yapılandırma başvurusunda bulunmayan esnaf bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Polatlı’da esnaflarımıza gerekli tüm uyarıları yaptık. Umuyorum yapılandırma noktasında bu tarihi fırsatı esnaf ve sanatkarıız kaçırmamıştır. Bu başvuru kadar taksik ödemelerineriayet etmek de son derece önemli çünkü bu bizim için son derece önemli birf ırsat bu fırsatı avantaja çevirmeliyiz ” dedi.
 
HERKES 30 HAZİRAN TARİHİN MİLAT KABUL ETMELİ
 
Kanundan yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların borçlarını yapılandırmaları için 30 Haziran'ın son gün olduğunu belirten Polatlı marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, 'Bu tarihi bir fırsattır. Her esnaf ve sanatkar 30 Haziran'ı milat kabul etmeli ve bu tarihi kaçırmadan yapılandırmasını mutlaka yapmalıdır. Çünkü, bir daha böyle bir yapılandırma yok ve olmayacak. Bu fırsatı kaçırmanın yeni bir telafisi yoktur. Bu borç yapılandırma kanunundan sadece vergi borcu olanlar değil, vergi ve sosyal güvenlik primleri başta olmak üzere kanun kapsamına giren tüm borçlar için taksit ötelemesi getirmektedir. Tüm vergi ve prim borçları yanında esnafın odalarına olan aidat borçları için de kolaylık sağlanıyor' diye konuştu.  
 
EKONOMİNİN ÇARKLARI DAHA HIZLI DÖNMEYE BAŞLAYACAK
 
Yapılandırmadaki kolaylık sağlanmasının esnaf için çok büyük önemi olduğunun altını çizen Polatlı marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, 'Devlete vergi ve prim borcu olan esnaf için ticari hayat adeta duruyor. Birikmiş borcu olanlar ne kredi çekebiliyor ne de işini düzgün yürütebiliyor. Bu yapılandırma ile hem esnafın hem de ülke ekonomisinde çarkların daha hızlı dönmesine sebep olacaktır” dedi.
ANKARA POLATLI HABER MEHMET GÜNGÖR ESNAF ODASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi