ORS’DAN İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI


ORS’DAN İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI

Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) Polatlı İŞKUR ile yaptığı ortak proje doğrultusunda işsiz gençlere iş imkanı sunmak için harekete geçti.

ORS’DAN İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI
Bu içerik 3236 kez okundu.
 ORS bunun yanında Endüstri Meslek Lisesi yada Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan işçileri de bünyesine katmak için duyurularda bulundu. 
 
Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) yetkilileri tarafından yapılan yaılı açıklama ile duyurulan istihdam katkı projelerine ilişkin şu bilgilere yer verildi;“Polatlı İş Bulma Kurumu (İŞKUR) ile ORS arasında ortak olarak gerçekleştirilen proje kapsamında; CNC Torna Tezgah Operatörü dalında 6 ay süreyle İşbaşı Eğitim Programı uygulanacaktır. Askerlik hizmetini tamamlamış, 30 yaşını doldurmamış, en az lise mezunu, son 1 ay içerisinde sigortalı çalışmamış, Polatlı, Sincan veya Etimesgut civarlarında ikamet eden ve daha önce ORS bünyesinde çalışmamış olan 100 gencimize meslek kazandırma ve iş olanakları sağlanması amaçlanmaktadır. Bu proje kapsamında; maaş ve sağlık/iş kazası sigorta primleri İŞKUR tarafından, Ulaşım ve yemek ihtiyaçları ise ORS tarafından karşılanacaktır. 
 
Bir diğer fırsat ise; ORS bünyesinde çalıştırmak üzere, EML ve Meslek Yüksekokul mezunu, 30 yaşını aşmamış, askerlik hizmetini tamamlamış, daha önce ORS’de çalışmamış, Polatlı, Sincan veya Etimesgut civarlarında ikamet eden çalışma arkadaşları alınacaktır. ORS, bu projeler ile iş ve meslek edinebilme imkanı olmayan gençlerimizin kendilerini yetiştirmesi adına fırsat yaratmış olup; bu sayede iş gücü potansiyeli yüksek ancak mesleki niteliği olmayan gençlerimize hem meslek kazandırmış hem de iş imkanı sağlayarak istihdam kampanyasına önemli katkı sağlayacağından memnuniyet duymaktadır”
 
POLATLI DIŞI İKAMET ZONUNLULUĞU KALKMIŞ GÖRÜNÜYOR
 
Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) bünyesinde yaşanan krizlerin ardından bir dönem Polatlı ikametgahlı işçileri almama kararı almıştı. Ancak istihdama katkı sağlamak amacıyla yapılan açıklamada da belirtildiği gibi Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) kapılarını yeniden Polatlı ikametgahlı işçilere açmış görünüyor. İlçenin en büyük istihdam ve sanayi üreticisi olan Ortadoğu Rulman Sanayi’nin aldığı bu karar Polatlı’da da olumlu karşılandı.
 
ANKARA POLATLI HABER ORS İSTİHDAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI