ÇKS BAŞVURMAYAN 150 ÇİFTÇİ VAR


ÇKS BAŞVURMAYAN 150 ÇİFTÇİ VAR

2016 yılında alınan kararla birlikte çiftçilerin Çitfçi Kayıt Sistemi /ÇKS) sistemine dahil olmalarını sağamak ve tarımdaki kaydı güncel olarak sağamak adına başlatılan ÇKS kaydını yenilemeyen çiftçilere destekleme ödemelerinin yapılmayacağının açıklanmas

ÇKS BAŞVURMAYAN 150 ÇİFTÇİ VAR
Bu içerik 1515 kez okundu.
 
Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, bugün mesai saati bitimine kadar sona erecek ÇKS başvuruları için Polatlılı üretecilere çağrıda bulunarak “Henüz ÇKS için kayıt yenilemeyen 150’e yakın çiftçimiz mevcut. Biz bu çiftçilerimize gerekli çağrıyı yapütık umuyorum geri dönüş yaparlar” dedi.
 
KÖSEOĞLU: ÇKS’YİYENİLEMEYEN DESTEKTEN FAYDALANAMAZ
 
ÇKS kayıtları için son tarihin 30 Haziran olduğunu hatırlatan Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, çiftçilerin, bayram tatilini göz önünde bulundurarak, son günü beklemeden, 2017 yılı kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulundu. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu , Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) başvuruların 30 Haziran'da sona ereceğini belirterek, "Çiftçilerimizin, bayram tatilini göz önünde bulundurarak, son günü beklemeden bir an önce 2017 yılı ÇKS kayıtlarını yaptırmalarında fayda var." dedi.
Köseoğlu, yaptığı açıklamada, ÇKS başvurusunu yaptırmayan üreticilerin yıl içinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi desteklerden yararlanmalarının söz konusu olmadığını hatırlattı.
Uygulanan desteklemelerin yanı sıra yıl içinde yaşanması muhtemel herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelecek zarar doğrultusunda kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklemede çiftçilerin mağdur olmamaları için ÇKS başvurularını mutlaka yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, şunları kaydetti: "2016 yılında 2 milyon 267 bin 176 çiftçimiz, 14 milyon 785 bin 863 hektar alanın ÇKS kaydını yaptırdı. ÇKS'ye kaydolmayan yaklaşık 8,9 milyon hektar alanın da kayıt altına alınması önem arz ediyor. Çiftçilerimiz 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar 2017 yılı ÇKS başvurularını yaptırmalıdır. Üreticilerimiz, bayram tatilini göz önünde bulundurarak ve olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklemeden, odalarımızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgelerle tarım il ve ilçe müdürlüklerine bir an önce başvuruda bulunmalıdır." Köseoğlu, ÇKS kaydını yaptıramayanların 2017 desteklerinden faydalanamayacağına dikkati çekerek, çiftçilerin 30 Haziran'dan sonra sahip olacakları veya kiralayacakları tarım arazileri dışında yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapamayacağını bildirdi.  Çiftçilerin, içinde bulunulan üretim yılında ÇKS'ye kayıtlı tarım arazilerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini de 15 Temmuz-15 Ağustos'ta yapabileceğine işaret eden Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, "Mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri üretim yılı içinde gerçekleştirilecek." açıklamasında bulundu.
ANKARA POLATLI HABER ÇİFTÇİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi